Zavrieť

Porady

cenová ponuka do zahraničia

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť - môžno bude moja otázka (hlúpa).... ale ja tomu veľmi nerozumiem a preto by som sa rada spýtala Vás skúsenejších.
Ide o to, že vystavujem cenovú ponuku v programe OMEGA a potrebujem ju zaslať do cz. Ja som platca DPH - tým pádom mi všetky doklady vystavuje s DPH. Pri faktúrach mám v tlači uvedené faktúra do zahraničia a tam mi to vytlačí bez dph - ale pri cenovej ponuke takáto možnosť nie je. Preto sa chcem spýtať - mám vystaviť cenovú ponuku aj s DPH a takto to poslať alebo jednoducho vypísať cenovú ponuku bez dph len ručne.
Vopred veľmi krásne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Nie, CP vystav normálne buď v EUR či CZK bez DPH, vpravo máš v CP zaúčtovanie položky - tam zaklikni sadzba DPH /nulová/ Typ sumy - ak sa jedná o tovar daj 16 - ulož... CP budeš mať bez DPH.... /ak sú samozrejme odberatelia plátci DPH v ČR a tovar prejde hranice SK..../
    Sinkl Ďakujem veľmi krásne - funguje to. Vytlačilo mi to bez DPH. Ide síce o služby, ale len som vymenila typ sumy. Ešte raz veľmi krásne ďakujem za pomoc.

    cenová ponuka do zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.