Zavrieť

Porady

Fakturovať bez DPH?

Dobrý deň, prosila by som o radu, neviem, či môžem fakturovať bez DPH: slovenská s r. o., platca DPH (firma A) predá drevo českej firme, platcovi DPH v Čechách (firma B). Prepravu zabezpečuje slovenská s. r. o., platca DPH na Slovensku (firma C), táto firma však ešte pred prepravou vykoná spracovateľské operácie - drevo popíli na rezivo, a potom ho prevezie podľa pokynov českej firmy (firmy B) na určené miesto do Čiech pre firmu D, platcu DPH v Čechách.

Neviem si poradiť, či je správne, keď firma A fakturuje firme B bez DPH? Ešte upresňujem, že prepravu si hradí firma B - česká firma.

Ďakujem.
pisty01 mozem sa spytat? A fakturuje surove drevo B. B nasledne necha toto drevo upravit C a nasledne C prevezie na zaklade pokynov B firme D? Ak je to takto suhlasim s DAV
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Podľa mňa tovar v nezmenenom stave ostáva v SR, malo by sa fakturovať s DPH. Skutočné transakcie sú AC s DPH, a CB bez DPH -až tu nastane vývoz.
    Maryvas Ďakujem za reakciu, našla som metodický pokyn na FS z decembra 2012, kde sa píše: " ak spracovateľské operácie na tovare dodávanom pre odberateľa identifikovaného pre DPH v inom členskom štáte objedná v tuzemsku dodávateľ tovaru, prípadne samotný odberateľ, ale prepravu tovaru do iného členského štátu zabezpečí dodávateľ, na základe čoho odberateľ nadobudne právo nakladať s tovarom ako vlastník prepraveným do iného členského štátu až v tomto inom členskom štáte, potom platiteľ dane môže v tuzemsku uplatniť oslobodenie od dane pri dodaní tovaru podľa § 43 zákona o DPH." Takže mi to podľa toho vychádza tiež fakturácia s DPH. Prosím problematiky znalých o radu, či rozmýšľame správne.

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    ja si tiez myslim,ze by to malo byt fakturovane s A na B so slovenskou DPH, pretoze tovar je dodany z A na B v tuzemsku a ten tovar si B firma v tuzemsku nasledne necha spracovat.... to co sa potom dodava do CR nie je uz ten povodny tovar a ide o dalsiu dodavku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.