Zavrieť

Porady

Počet dní dovolenky po zmene zamestnania

Ahojte,
Tento rok som zmenil zamestnanie a na prvej výplatnej páske u nového zamestnávateľa ma zarazilo že mám len 15dní dovolenky a to som nečerpal ani jeden deň novej dovolenky. Aby som ešte doplnil vo Februári a v Marci 2015 som bol na PN a PP som ukončil 31.3 po skoro štyroch rokoch a nový začal 1.4. Zamestnanie som zmenil prvýkrát, tak neviem ako to chodí.
Ďakujem za odpovede...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    u nového zamestnávateľa máš nárok len na pomernú časť: 20/12*9=14,9, zaokrúhlene 15 dní
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pajtaš Takže ak dobre chápem, ak by som zamestnanie zmenil napr. v júni mám nárok len na 10dní a to aj v prípade že u starého zamestnávateľa som nespotreboval ani jeden deň dovolenky? Tie ostatné dni prepadnú? A čo v prípade, ak spotrebujem 5dní dovolenky a ostane mi ešte 10 a napr. v júni zmením zamestnanie, budem mať nárok na tých 10?
    Ďakujem
    J+K u starého zamestnávateľa, ak dovolenku nevyčerpáš, tak ti zostatok preplatí. U nového zamestnávateľa sa dovolenka posudzuje zvlášť, čerpať môžeš iba toľko, koľko pre ten rok u neho vznikne nárok. Ak by si zmenil zamestnanie v priebehu júna, tak máš u nového nárok na 10 dní. Ak by si potreboval viac, môžeš skúsiť sa dohodnúť na čerpaní neplateného voľna.
    Gabi03 ak by si zmenil zas napr. 1.6.2015, v prvom zamestnaní do 31.3. si mal nárok na 5 dní, v druhom 3 a v tretom (6-12/2015) 12 dní (dokopy 20dní). sú tam nejaké podmienky, ale toto v hrubom... ak si v druhom zam. nevyčerpal ani jeden den, u tretieho ZĽa stále budeš mať nárok iba na 12 dní, ale ten druhý ti mal 3 dni preplatit, takže nikdy nemôžeš "stratiť"
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pajtaš (Dnes 12:31) Takže ak dobre chápem, ak by som zamestnanie zmenil napr. v júni mám nárok len na 10dní a to aj v prípade že u starého zamestnávateľa som nespotreboval ani jeden deň dovolenky? Tie ostatné dni prepadnú? A čo v prípade, ak spotrebujem 5dní dovolenky a ostane mi ešte 10 a napr. v júni zmením zamestnanie, budem mať nárok na tých 10?

    Pri skončení PP si mal mať od zamestnáv. preplatenú prípadnú nevyčerpanú D za odpracovaný čas. U nového máš nárok len na pomernú časť (pri odpracovaní aspoň 60 dní v roku, pomerná časť D za KR je za celé odpracované mesiace.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Dovolenka sa počíta pomerne - ale za každý celý mesiac ... ak splníš podmienku odpracovania 60 dní .
    Ak by si si u starého zamestnávateľa nevyčerpal dovolnku, na ktorú ti vznikol nárok - tak je povinný preplatiť ti ju po skončení PP.
    V starom zamestnaní neviem, či ti vznikol nárok na dovolenku ? ... mmožno nejaká 1/12 - nie pomerná časť - ale za odpracované dni. to by si musel upresniť, resp pozri ZP

    Počet dní dovolenky po zmene zamestnania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.