Zavrieť

Porady

Súd má rozhodnúť ?

Moja manželka je nesvojprávna.Má demenciu najťažšieho stupňa"vina lekára pri operácii" nehovorí,stravujú ju v DSS sondou do nosa ..Sudnym rozhodnutím som sa stal jej opatrovníkom.Som sám 73 ročný dôchodca .Dieťa nám zomrelo .Máme spoločne s manželkou veľký trojizbový byt,ktorý chcem predať a kúpiť niečo menšie.Manželka je vlastníčkou pôdy ,ktorú zdedila po rodičoch.Družstvo ktoré pôdu obhospodaruje ju chce odkúpiť- peniaze chcem použiť na liečenie manželky v hyperbarickej komore .Aké bolo však moje prekvapenie keď mi družstvo oznámilo ,že na predaj pozemku/pôdy/ potrebojem opäť rozhodnutie súdu,ktoré ako ich poznám trvá aspoň pol roka.Bojím sa že peniaze na liečenie nebudú a manželka zomrie.Načo je dobrá takáto súdna byrokracia- veď nechcem manželku okradnúť ale liečiť.Kto ma požiadať súd o rozhodnutie .:družstvo ,kataster alebo ja .Keď ja tak akou formou,čo mám napísať do listu?Môžem ho priamo odovzdať sudkyni ?Ako urýchiť konanie .
Naposledy upravil cudzinec1369365 : 23.05.15 at 12:39
Mária27 dopísala som do príspevku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Súd musí vždy schváliť taký právny úkon za nesvoprávneho, aby ho nemohol opatrovník okradnúť. <br>
    S družstvom sa dohodnite na zmluve o budúcej zmluve a na vyplatení zálohy. Kúpnou zmluvou to len zavŕšite.

    Súdu pošleš list s predmetom Návrh opatrovníka nesvojprávneho na schválenie
    právneho úkonu za nesvojprávneho.
    Popíšeš pravdivo dôvody a na konci navrhneš, aby súd takto
    r o z h o d o l :
    Súd schvaľuje za nesvojprávnu XY, narodenú XX.XX.XXXX, právny úkon opatrovník Y. Q., bytom X. , X. a to zmluvu o prevode nehnuteľnosti zo dňa 24.x.2015, na základe ktorej nesvojprávna prevádzapozemok/parcely zapísané na LV č.XXXX, vedenom správou katastra pre XXX., (všetky náležitosti)., obec X. . časť L. C., k. ú. L. C. za celkovú kúpnu cenu vo výške xx,xx €.


    Priložíš kúpnu zmluvu, ktorú za nesvojprávnu podpíš kolízny opatrovník ustanovený súdom. Hlavne v zmluve aby bolo všetko, ako to chce mať kataster (družstvo to vie).

    Prikladám ti jedno také rozhodnutie na vzor
    Naposledy upravil Mária27 : 23.05.15 at 19:02

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    Dav, 2009, Tweety, Kvaka, Anik, branislavp, avalik, Katy a R, terezamaria
    9

    Súd má rozhodnúť ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.