Zavrieť

Porady

Priemerny hod. zarobok-hruba mzda

Dobrý den prajem,

potrebovala by som sa s vami poradit ohladom trinasteho a strnasteho platu a premii, ci sa zahrnaju do hrubej mzdy pri pocitani priemerneho hodinoveho zarobku.

Dakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Palino je offline (nepripojený) Palino

Palino
Započítava sa. Pozri Zákonník práce § 134 a hlavne ods.7)
" Ak sa zamestnancovi v rozhodujúcom období zúčtuje na výplatu mzda (časť mzdy), ktorá sa poskytuje za dlhšie obdobie ako kalendárny štvrťrok, na účely zisťovania priemerného zárobku sa určí jej pomerná časť pripadajúca na kalendárny štvrťrok. Zvyšná časť (časti) sa zahrnie (zahrnú) do mzdy pri zisťovaní priemerného zárobku v ďalšom období (ďalších obdobiach). Pri určovaní pomerných častí mzdy zamestnávateľ prihliada na podiel obdobia odpracovaného zamestnancom v rozhodujúcom období alebo v ďalších rozhodujúcich obdobiach z fondu pracovného času na príslušné obdobie."

Mica je offline (nepripojený) Mica

Mica
Ahoj Palino,

dakujem velmi pekne za rychlu odpoved, ale ak by som ta mohla poprosit o nejaky nazorny priklad, velmi by mi to pomohlo. Co sa tyka miezd som zaciatocnik a mam z toho pravdupovediac pekny chaos.

Dakujem

Mica je offline (nepripojený) Mica

Mica
Bohuzial, ale moj softver to nevie a nedavno som sa dozvedala, ze si to musim upravit rucne. Tiez som to povazovala za samozrejmost. Takze ked mi na hotline povedali, ze to nevie, tak som ostala pekne zaskocena, ze to budem musiet robit rucne.

Palino je offline (nepripojený) Palino

Palino
Mica
Ahoj Palino,

dakujem velmi pekne za rychlu odpoved, ale ak by som ta mohla poprosit o nejaky nazorny priklad, velmi by mi to pomohlo. Co sa tyka miezd som zaciatocnik a mam z toho pravdupovediac pekny chaos.

Dakujem
Skús sa pozrieť na tento príspevok:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=73376&postcount=46

a možno aj celú diskusiu k tej teme, asi by Ti to trochu pomohlo
http://www.porada.sk/t1695-p5-dovolenkov-priemer.html

Priemerny hod. zarobok-hruba mzda

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.