Zavrieť

Porady

zmena skotskych libier v Rakusku

Vie mi niekto povedat, ci v Rakuskych bankach beru / zamienaju aj Skotske libry?
Po prichode domov som zistil, ze na Slovensku s tym maju zjavny problem... nenasiel som banku, ktora by mi ich vedela zmenit.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

karakul je offline (nepripojený) karakul

karakul
nie je to v Rakúsku, ale je to kúsok - tu ponúkajú na výmenu nielen "expirované" bankovky, ale tiež SCP:
http://www.tourist-centrum.cz/vykup-...pskych-men.asp

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
Skus nejake mensie zmenarne v mestach.
Aj u nas jedna taka funguje, tam sa da zamenit, ci kupit vsetko mozne,hlavne ked je cestovatelska sezona.

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Škótska libra je tzv. národná mena, ktorá platí len na vymedzenom území (Škótsko) - kurz 1:1 k britskej libre.
Dokonca i v samotnom Anglicku je problém ju na britské libry zameniť.
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
vicktor Raz mi v Londyne vydali skotsku 10-librovku a druhom obchode ju bez problemov vzali.
misoft Náhoda.... ale vo všeobecnosti - zákonným platidlom v Spojenom kráľovstve Anglicka a Škótska je anglická libra (pound sterling - libra šterlingov)
http://www.studiumanglie.cz/useruplo...ish_pounds.jpg
mareko človek sa celý život učí ... škótska libra je pre mňa úplná novinka. O jej existencii som dodnes nevedela
  zbaliť

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Škótska libra platí len na území Škótska, bolo potrebné vymeniť si ju tam.
Možno v Rakúsku vymenia, možno nie.
Dalo by sa :
- v zmenárňach, kde bude ale určite "veľmi výhodný" kurz
- hľadať pobočku anglickej banky, kde by nemal byť nejaký problém
- alebo dať (hľadať) inzerát na ponuku pre nejakých cestovateľov alebo pracovníkov
16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Chobot Ani som nevedel, že existuje nejaká škótska libra. Človek sa stále učí....
mojto nedávno sme boli v Škotsku, sprievodkyňa nás upozornila, aby sme si ich neponechali, doma ich nevymenia.
Škótsko dokonca má 3 emisné banky, tak sú bankovky trojaké. A sú na ne patrične hrdí.
marjankaj No keď my máme živec, tak prečo by škóti nemohli mať svoju libru?
http://www.lokalnamena.sk/sk/lokalna...islavsky-zivec
buchač mojto (Dnes 09:41)
Škótsko dokonca má 3 emisné banky, tak sú bankovky trojaké. A sú na ne patrične hrdí.
===============================
Aby sa nepotento...

My máme jedného premiéra.
Kua ....a akí sú na neho poniektorí hrdí.
Kua ... a ON, samojediný, je jak na seba patrične hrdý...

lujza.j Tak naco ste si ich ponechali....ked vam bolo povedane ze ich nezamenite doma...
marjankaj Šak numizmatici
lujza.j Jaaj..tak nech kupi špeci šanon a ulozialebo nech vymeni na bazosi...
Oliwa Ale to povedala sprievodkyňa mojtovi, nie zadávateľovi...
McCloud, ale v nejakej frekventovanej zmenárni by sa Ti mohlo zadariť... Ja som tak raz našla nórske koruny, ktoré banky nemali, resp. si ich bolo treba objednať a čakať na ne, a čo by si banka zobrala na poplatku, dala zmenáreň bez poplatku, ale za iný kurz, takže to vyšlo zajedno... A dokonca to bola taká malá zastrčená zmenárnička... Treba skúsiť, vygúgliť a obvolať...
lujza.j Aha ozaj...ved nech vycestuje do vídne...zmenaren..ak by..asi by ho osupala ako cibulu....
buchač Oliwa (Dnes 11:32) .. Treba skúsiť, vygúgliť a obvolať...
=========================================


Neblázni....
Oliwa Nebláznim... Ja som tak vtedy zohnala tie nórske koruny... A komu sa nechce, nech nechodí do Škótska... alebo nech ich nenosí domov a zamení ešte na ostrovoch, alebo minie v poslednom pube...
McCloud Vdaka za vsetky tipy. Nemal som ani tusenia ze pripeceni Skoti maju 'vlastnu menu'
Oliwa Človek sa učí celý život... Aj my ďakujeme... Za skúsenosť. Ak sa náhodou vyberieme do Škótska, budeme už múdrejší...
mojto Prečo by boli pripečení (keď niekam cestujem, tak si veci zisťujem)? sú fajn, mne sa páčili. A čo že majú vlastnú menu? mal si vidieť, že to nie sú bežné bankovky a postupne ich dať naspäť do obehu. Teraz z nich budú pekné záložky do knihy
misoft McCloud - a to si predstav, že i na Slovensku majú niektoré obce svoje vlastné "peniaze" a funguje to - ibaže len v tej obci - inde sú to len potlačené papieriky.
marjankaj Dokonca isté firmy tlačia papieriky platné na celom slovensku na nákup potravín. Nie síce v každom obchode ale napríklad v tescu áno.
  zbaliť

zmena skotskych libier v Rakusku

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.