Zavrieť

Porady

Príplatky za dni pracovneho pokoja

Dobry den,
po takmer 10 rokoch vo firme sme zistili, ze nam neplatia priplatky za odpracovane hodiny v nedelu.Nocnu smenu zaciname v nedelu o 22.00.
Podla zamestnancov nam patri priplatok za 2 hodiny v nedelu.
Ma s tymto niekto skusenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    1. Zakonnik prace ziadne priplatky za pracu v sobotu a nedelu nepozna.
    Ak ich nemate definovane internou smernicou, ziadne vam nepatria.

    2. Ak prva zmena v tyzdni zacina v nedelu v noci, je to pondelkova zmena a nie nedelna, takze za takuto zmenu vam priplatok tak ci tak nenalezi.
    Priplatky su vyplacane za celu zmenu, podla toho kam je zaradena a nie za 2 hodiny z nej.

    Zamestnanci si musia dostudovat Zakonnik prace.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka zmena začínajúca v nedeľu o 22,00 je pondelková? to je kde definované? ja som robila v nepretržitej prevádzke a smena začínajúca v sobotu bola sobotná,v nedeľu začínajúca bola nedeľná.(A boli za ňu príplatky)
    Llívia Súhlasím s bodom 1.

    S bodom 2 nesúhlasím. Ak by mali príplatky za prácu počas nedele dohodnuté/stanovené , mali by nárok na príplatok za toľko hodín, koľko v nedeľu odpracovali. Nedeľa trvá od 0:00 do 24:00, príplatok by bol za prácu od 22:00 do 24:00.
    kopretinka smena začínajúca v nedeľu večer je nedeľná,ak sú za ňu príplatky,tak za celú smenu,ja neviem,kde to pracujete? Mne zamestnáveteľ vyplácal za celú smenu,nie iba za 2hodiny.
    ivka70 Llivia, Nemas pravdu ... tak sa priplatky neposudzuju.
    ivka70 kopretinka, to, ci je to nedelna zmena alebo nie sa posudzuje podla toho, kedy zacina prva zmena v rtyzdni, cize nie je jednoznacne ,ze zmena zacinajuca v nedelu o 22,00 je nedelnou zmenou ...


    § 95

    Na pracoviskách s nočnými zmenami sa začína deň pracovného pokoja hodinou zodpovedajúcou nástupu pracovnej zmeny, ktorá v pracovnom týždni nastupuje podľa rozvrhu zmien ako prvá ranná zmena.
    kopretinka ale u nás konkrétne tí,čo robia nočné,robia iba nočné,a nemajú zmeny rozdelené na týždne.A v predchádzajúcom zamestnaní som tiež nemala určené,kedy mi začína týždeň........2dni ranná,2dni nočná,2dni poobede,2dni voľno....furt dookola....
    ivka70 Kopretinka, to je v poriadku, vy mate v nepretrzitej prevadzke definovane, ze zmena patri k tomu dnu, kedy zacina a dostavate priplatok za celu zmenu v sulade so ZP a tymto definovanim,
    ak by ste ale robili len 5 dni v tyzdni, 3 zmenna prevadzka, tam je potrebne definovat, kedy zacina tyzden a na zaklade toho ku kotremu dnu patri priplatok (tyka sa to nielen vikendov, ale aj sviatkov a pod.) a na to je ten par. 95
    kopretinka aha,už rozumiem.
      zbaliť

    Príplatky za dni pracovneho pokoja

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.