Zavrieť

Porady

prepojenie suborov v zozname

Ahojte,
prosim Vas vedeli by ste mi poradit? mam hlavny súbor suhrn a potom mam napr. subory vstup 1 a 2 (v skutocnosti ich bude viacej okolo 50). A spravil som v tom suhrne rozbalovaci zoznam z tych suborov a ked kliknem na polozku v zozname tak by som chcel aby sa mi nacital udaj z toho suboru, len neviem to spravit, tak ze sa skusim tu opytat. vopred ďakujem za pomoc a ochotu.
Naposledy upravil aannddrej : 26.05.15 at 18:05
Kabaka123 budú tieto súbory v samostatných zošitoch? alebo to môžu byť aj ako hárky v jednom zošite?
aannddrej dobre, upravil som subory v prilohe, aby sa to podobalo konkretnejsej ulohe...a tie subory by boli v samostatnych zositoch v jednom priecinku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    pozri toto

    podobný problém

    viac linkov na funkciu VLOOKUP

    http://www.porada.sk/search.php?searchid=2600095

    ak nebude vyhovovať... niečo sa vyhúta...

    marjankaj sa určite ozve alebo PÁN PAKRAKO... /pre mna už navždy PÁN s veľkým P/ to bude pre neho malina, chuťovka na dobrú noc...
    Naposledy upravil Kabaka123 : 28.05.15 at 12:36
    aannddrej vdaka, skusim sa s tym nejak pohrat na zaklade toho kodu co tam je a uvidim...
    Kabaka123 odporúčam sa pozrieť na funkciu Vyhledat alebo VLOOKUP

    excel.sk je offline (nepripojený) excel.sk

    Lektor kurzov Excel excel.sk
    Dobrý deň,

    do súboru suhrn.xlsx použite:

    do C2 =INDIRECT("["&B2&".xlsx"&"]Hárok1!$B$2")
    do D2 =INDIRECT("["&B2&".xlsx"&"]Hárok1!$C$2")
    do E2 =INDIRECT("["&B2&".xlsx"&"]Hárok1!$D$2")
    do F2 =INDIRECT("["&B2&".xlsx"&"]Hárok1!$E$2")

    súbory by mali byť otvrorené, to sa dalo dosiahnuť napríklad cez pracovný priestor, od verzie 2013 nie je podporované

    inak musíte použiť INDIRECT.EXT - stiahnete doplnky na http://download.cnet.com/Morefunc/30...-10423159.html

    .
    Naposledy upravil excel.sk : 26.05.15 at 19:57
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    aannddrej a mozem sa spytat? preco mi nebere ked napisem do bunky v suhrne za rok 2012 toto? ='C:\ex\[&(B2)&.xlsx]Hárok1'!$B$2 ...logicky je to spravne, ale nejde to
    marjankaj Logicky to nie je správne.
    Operátor "&" spája textové reťazce a tie tam ty nemáš.
    aannddrej a neviete co by tam mohli byt aby ten program chapal ze musi nacitat ten udaj v bunke B2 a pridat tam .xlsx a nie to rovno hodit do B2.xlsx....skusal som aj toto ale neslo ="='C:\ex\["&(B2)&".xlsx]Hárok1'!$B$2"
    aannddrej cez ten ten indirect to ide =INDIRECT("["&B2&".xlsx"&"]Hárok1!$B$2") ale musim mat oba subory otvorene, islo by nieco podobne aj keby boli zatvorene?
    excel.sk INDIRECT.EXT - hore je to spomenute + link na stiahnutie doplnku
    aannddrej nainstaloval, avsak sa mi to nezobrazuje v moznostiach funkci... :/
    excel.sk skuste na karte Vzorce (Formulas)
    aannddrej je tam v sekci vzorce taka knizka ze dallsie funkcie ale nie je tam indirect.ext aj ked som dal hladat funkciu naslo iba indirect...
    excel.sk jj, robi to problemy, novsich exceloch a 64bit verzii, aj tak by som to cele prepracoval, nech to nie su samostatne zosity

    pripadne aj access by bol vhodny

    mozno nejaky import skusit do jedneho zositu a potom hromadne Refresh All

    a pod.
    aannddrej to sa neda do jedneho suboru lebo tych podnikov bude cca 40-50 a budu tam rozne harky atd..
    aannddrej a mozem sa este spytat? toto je zapisane dobre? lebo my to nejak nejde.... =INDIRECT("[Vstup.xlsx]"&D4&"1!$D$94+[Vstup.xlsx]"&D4&"1!$D$127)/([Vstup.xlsx]"&D4&"2!$D$65+[Vstup.xlsx]"&D4&"2!$D$22")

    rozhodol som sa ze vytvorim subor vstup kde budu podniky.. D4 bude rozbalovanie menu. v subore vstup sa bude kazdy podnik skladat z dvoch harkov, napr. Peugeot1 a Peugeot2..preto je aj vo vzorci za D4 ta jednotka a dvojka...vedeli by ste mi prosim povedat kde mam vo vzorci chybu?
    marjankaj Čo tam robia tie znamienka + a /
    Aký význam má "jano"+"fero"/"dežo"?????
    Nefunguje ti tlačítko F1?
    aannddrej scitanie a delenie bunky...je to akoze vzorec
    marjankaj A načo spočítavaš texty?
    aannddrej tam su cisla
      zbaliť

    prepojenie suborov v zozname

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.