Zavrieť

Porady

úmyselné nesprávne uvedenie údajov v obchodnom registri

Zistila som, že konateľ obchodnej spoločnosti zaoberajúcej sa predovšetkým nebankovými pôžičkami, má uvedenú v obchodnom registri adresu, na ktorej už nebýva niekoľko rokov . Už v čase vzniku funkcie konateľa tam nemal trvalé bydlisko, takže v OR je uvedený nesprávny údaj / asi nemal zmenený doklad totožnosti /. Vlastníkovi domu to vadí. Čo s tým?
Ešte som neuviedla, že konateľ tam úmyselne uviedol nepravdivé údaje, pretože dobre vedel, že na tej adrese už nebýva, použil doklad totožnosti nezodpovedajúci realite. Táto adresa figuruje, ako adresa bydliska konateľa v OR SR, dom sa ide predať, kupujúcemu to prirodzene vadí. Trvalé bydlisko na obecnom úrade je už dávno zrušené. Ide len o nepravdivý údaj v OR. Myslíte, že mám kontaktovať priamo OR ?
Naposledy upravil etine : 28.05.15 at 10:25 Dôvod: špecifikácia
Kabaka123 myslíte, že mám kontaktovať priamo ORSR?
--------------------------------------------------

a ako inak? koho chceš kontaktovať? však som to predsa uviedla...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    Môj laický názor, ak nechce, aby dotyčný mal v ORSR uvedené údaje jeho domu, kde nemá trvalý pobyt, tak sa obrátim so žiadosťou priamo na príslušnú inštitúciu

    http://www.orsr.sk/about.asp#manage

    Kto vedie obchodný register?

    Obchodný register vedie okresný súd v sídle krajského súdu, a to pre právnické osoby, ktoré majú svoje sídlo v obvode tohoto krajského súdu. Pre fyzické osoby je príslušný súd podľa miesta podnikania. Ak podnikateľ, ktorý je fyzická osoba, nemá miesto podnikania, je vedený obchodným registrom príslušného súdu podľa jeho miesta bydliska. Zahraničné osoby sa zapisujú na súde príslušnom podľa umiestnenia podniku alebo jeho organizačnej zložky. Súd, ktorý vedie obchodný register sa označuje ako „registrový súd“.
    Naposledy upravil Kabaka123 : 28.05.15 at 14:14

    úmyselné nesprávne uvedenie údajov v obchodnom registri

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.