Zavrieť

Porady

Žiadosť-zvýšenie platu

Zdravím, chcela by som sa Vás spýtať-môj zamestnanec-učiteľka napísala o zvýšenie platu môjmu nadriadenému-na samosprávny kraj. Mne nič nepovedala ani nebola za mnou prehodnotiť toto zvýšenie platu. Zo samosprávy to poslali mne aby som to vybavila a dala im výsledok.Tam som odpísala obratom.
Do koľko dní musím tej učiteľke odpísať? Do 30 alebo 60? Resp.nemal by jej odpísať samosprávny kraj??
A potom, môžem to vyvodiť ako porušenie prac.disciplíny ako zápis? Obišla ma ako svojho priameho nadriadeného.....
Ďakujem
Naposledy upravil Lienka 267 : 29.05.15 at 04:42
5 komentárov     zbaliť
avalik napísala žiadosť o zvýšenie platu alebo sťažnosť, že jej plat nebol zvýšený?
Lienka 267 zle som to napísala,dík-nie napísala že chce zvýšiť plat
taiko Rozmyslam, preço Ta dana ucitelka obisla. Co si myslis Ty?
Lienka 267 lebo neprijala fakt že som sa stala ja jej nadriadenou.....
dmc "....A potom, môžem to vyvodiť ako porušenie prac.disciplíny ako zápis? Obišla ma ako svojho priameho nadriadeného....."

.....to snad nemyslite vazne ..... porusenie prac.discipliny. Ja som v to ze obdobie - v ktorom sa ziadost trestala ako porusenie prac. disc. je daaaavno za nami....ale evidentne nieje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Nemyslím si, že ide o porušenie prac. disciplíny. Zákon nezakazuje dávať žiadosť o zvýšenie platu. Ako porušenie pracovnej disciplíny by si to mohla vyhodnotiť, len ak by podanie takejto žiadosti bolo uvedené v pracovnom poriadku. A to nepredpokladám, že tam máte uvedené. Takže sa cez to prenes a nerob danej učiteľke kvôli tomu dusno na pracovisku.

    Ak ti to zriaďovateľ posunul, tak to vyrieš, predvolaj si zamestnankyňu a prejednajte jej žiadosť - v prítomnosti ďalšieho zamestnanca a so zápisom. Ak je dôvod na zvýšenie platu (napr. splnenie podmienok na zaradenie do kariérového stupňa a následné zvýšenie PT) ... prípadne iné, tak ten plat zvýš ... samozrejme zvýšenie osobného príplatku je možné len ak je na to dôvod a sú aj financie.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lienka 267 ja som sa cez to preniesla-na začiatku. len ona stále do toho rýpe a vyhráža sa....tak ju chcem nejak stopnúť....
    predvolala som si ju, sme si to aspon som si myslela vyriešili...
    zaradená je správne,tabuľky ma nepustia a na osobný fakt nie sú financie....
    avalik čiže ide len o osobný príplatok? čím sa vyhráža? z tvojho pohľadu dosahuje nadpriemerné výsledky, prípadne vykonáva práce nad rámec jej povinností?
    Lienka 267 tabuľka verejnej správy ma nepustí,tak jej to môžem navýšiť akurát tak na tom osobnom. ale na ten mi samosprávny kraj nedá financie naviac, tak jej zvýšiť plat jednoducho nemám z čoho. nevykonáva nič nad rámec svojich povinností ani nejaké nadpriemerné výsledky.skôr taký priemer. a dokedy jej musím odpovedať?
    avalik Ved píšes, že si si ju predvolala, máš o tom zápis? Bolo to predvolanie na základe jej žiadosti, ktorá ti bola postúpená zriaďovateľom?
    Lienka 267 hej mám zápis, ale ten som adresovala zriadovateľovi
    avalik no tak ked bol vykonaný zápis tak jej nemáš dôvod odpovedať písomne ... bola prítomná na prerokovaní jej žiadosti, vyjadrenie dostala ústne - máš to zaznamenané v zápise - vydaj jej kópiu zápisu (samozrejme s podpisom prevzatia .
    Lienka 267 ďakujem veľmi pekne za pomoc
      zbaliť

    Žiadosť-zvýšenie platu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.