Zavrieť

Porady

Kolko ma narok na dovolenku

Aj ja by som poprosila o radu. Zamestnanec má pracovnu zmluvu od 3.10.2014. Kolko mal narok na dovolenku za rok 2014? Ja som mu vykazala 4 dni. Je to spravne? Dakujem za odpoved. Narok ma na 5 tyzdnov za cely odp.rok
Tweety ešte napíš jeho ročný nárok, či 4 alebo 5 týždňov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jedno je ale isté, ak nevznikne nárok na D za KR alebo jej PČ, tak za každých odpracovaných 21 dní má 1/12 z ročného nároku. Spočítaj si odpracované dni do konca roka, lebo pri takto zadanej otázke sa nedá správne zodpovedať.
    Naposledy upravil Tweety : 29.05.15 at 15:42
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    saminka6 Mal odpracovane 60 dni
    Tweety ak si počítala správne, potom mu vznikol nárok na PČ D za KR vo výške 2/12.
    ivka70 Od 3.10. Do 31.12. Je spolu so sviatkami 62 dni, 2 dni bol na PN?
    saminka6 10/2014- 20 dni
    11/2014-19
    12/2014-21
    saminka6 a do odpr.hodin sa rataju aj sviatky?
    Tweety áno
    saminka6 tak ja uz neviem je to spravne ci nie? Olymp mi tiež vykazal tie 4dni. tak ja som z toho uz paf
    Tweety nenapísla si ročný náro, to podstatné, bez ktorého sa nedá posúdiť, či je alebo nie je to správne Pri 5 týždňoch je ale pri 4 nie je.
    saminka6 ročny narok 5 tyzd
    Tweety potom je to tak ako som už napísala 2/12 z 25 sú 4 dni
    Apropó z čoho si paf?
    saminka6 Ja neviem bola som presvedcena ye je to tak, ale potom ma niekto zneisti a ja si to musim este prrekonzultovat. Ale Tweety velmi pekne dakujem si super :-D
    saminka6 Zamestnanec sa so mnou hada ze mal narok na 6 a ja mu stale dokola vysvetlujem ze len 4
    Tweety Najlepšie kuk priamo do ZP§ 102

    Pomerná časť dovolenky je za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru jedna dvanástina dovolenky za kalendárny rok.
    saminka6 Ja viem, len az teraz budem spokojna, ze je to spravne- takze 4 a hotovo :-D
    ivka70 Zamestnancovi povedz, ze ma narok na 1/12 rocneho naroku za kazdy CELY mesiac trvania pracovneho pomeru, za oktober mu teda narok nevznikol, ako sa zrejme chybne domnieva.
    saminka6 Dakujem :-) Niekemu to mozem vysvetlovat do nekonecna, aj tak to nepochopi :-D
      zbaliť

    Kolko ma narok na dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.