Zavrieť

Porady

Evidencia -sklad

Potrebovala by som poradiť nasledovné:

Firma zaoberajúca sa výrobou reklamy -sieťotlačou nakupuje materiál ako sú farby, pomocné látky - riedidlá , rôzne materiály , ktoré potom použije na potlač ako sú tričká , PVC, plasty a pod. Problém je vlastne v tom , že ako evidovať úbytok zo skladu napr. farby , ktoré sú balené 1 kg a na jednu zákazku použije aj 5 rôznych farieb a rôzne množstvo , u ktorých nie je možné presne určiť aké množstvo bolo použité na tú ktorú zákazku .
U materiálov ako je PVC, plast , tričká tam nie je problém , pretože viem aké množstvo sa spotrebuje pri konkrétnej zákazke, aj keď napr. pri PVC , ostanú aj nejaké zbytky , ktoré sa neskôr použijú na menšie zákazky. Poraďte ako toto celé účtovať cez sklad ? Ja to vlastne všetko zatiať vydávam do spotreby a fakturujem podľa cenníka firmy , v ktorom sú zohľadnené všetky náklady spojené s vykonanou prácou. / nerozpisujem koľko materiálu tam bolo použité/ A ešte výdajky a príjemky pripínate k došlým resp. odoslaným faktúram , alebo ich máte zvlášť uložené. ? Skúsite mi niekto na to odpovedať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    materiál, kde viete odsledovať výdaj do spotreby, sa zaeviduje na karty a robia sa výdajky a príjemky.
    Materiál, kde je to pracné, nejednoznačné...môže sa riešiť spoločnou kartou súvisiacich nákladov s výrobou - popisovať sa mi tu zdá zbytočné.
    Taký materiál sa dá dať aj priamo do spotreby - na základe smernice.
    Vzhľadom na výrobu treba mať kalkulácie vlastných nákladov a tieto odsledovať.
    Aj ked nie v účtovníctve. Preto tá spoločná karta pre netransparentné materiály - príklad: ktoré súvisia s potlačou tričiek...dat na jednu kartu
    počet tričiek sa odsledovať na karte výrobkov dá, aj percento týchto súvisiacich ákladov sa odsleduje. Potom sa urobí a priebežne - aspoň raz za rok opraví kalkulácia.

    akrestanova je offline (nepripojený) akrestanova

    akrestanova
    Mám podobný problém. Tiež účtujem spoločnosť zaoberajúcou sa reklamov. Doteraz som účtovala sklad B, ale bez inventúry. Nakúpia papier rôznych tvarov, kvality, lepivých, foto, plastov a pod. Ja im to všetko účtujem do 501 ale inventúru nemá kto urobiť. Ja si tam prídem len pre doklady a idem preč.A oni sa inventúrou určite nebudú zaoberať. Mám urobiť aspoň naoko papierovú inventúru kvôli prípadnej kontrole a preúčtovať nejaký materiál z 501 na 112? A ešte jedna otázka: tonery, riedidlá, lepidlá môžem dávať rovno do spotreby a nemusím sa tým už zaoberať?!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.