Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie DzP a nulové ročné zúčtovanie dane

Dôchodca požiadal o ročné zúčtovanie dane a mal ho s nulovými hodnotami, lebo daň zaplatil v priebehu roka. Môže si podať dodatočné daňové priznanie s prílohou toho nulového RZD za 2014 a požiadať o vrátenie preplatku dane- ak neprekročil sumu odpoč. položky za rok? Ja som sa nestretla s takou situáciu a neviem odpoveď. Ďakujem za reakcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Dôchodca má nárok na vrátenie dane, len ak nedosiahol príjem vyšší ako 1.901,67

    kukni do DP typu A na str. 4, poznámku č.13 k r.56
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    deha Tomu rozumiem, doniesol mi 2-stranové potvrdenie o ročnom zúčt. dane od zamestnávateľa kde nedoplatok aj preplatok má 0,- lebo daň počas roka uhradil alke keď som mu skúšala vyplniť na portále FS dodatočné daň. priznanie tak mi to nejde , keď tam vyplní v roč. zúčt. dane nuly. Nemala som ešte taký prípad.
    kn-alka ?????

    V DP vyplníš až po riadok 43 - vyplníš aj daň, čo vyjde a potom na r. 56 dáš nulu, na r. 64 preplatky a to dostane naspäť
    kn-alka ... aký má príjem????
    deha Stranu 3 DP FO-A rozumiem , tam mi vyšla DP 0,- Ale kedže ja mu robím Dodatočné DP , lebo je to po 31. 3. tak musím vypĺňať oddiel VII a to sa mi nedá , iba keby som tam dala natvrdo do r. 70 : - preplatok. minusovým číslom a vytlačila poslala , ale zrejme im to bude hlásiť chybu.
    deha Príjem mal 660 € a daň 120,38, ktorá je pri DP preplatkom.
    kn-alka máš to nejako zle teda, mne to vychádza:

    r.67 vychádzaš z údajov z RZD, malo by tam byť 125,40 (660x19%)
    r.68 -125,40
    r. 69 0,-
    r.70 -120,38
    deha Ano tak som to skúsila a išlo to , tá daň je taká preto , že mal odvod do SP. ďakujem.
      zbaliť

    Dodatočné daňové priznanie DzP a nulové ročné zúčtovanie dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.