Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie DZP PO - podať aj výkazy?

Dobrý deň, zistili sme, že som spravila chybu v účtovníctve v roku 2011 a tým sme ovplyvnili základ dane za rok 2011 aj 2012. Budem musieť podať dodatočné daňové priznanie k dani z príjmov PO za obidva roky. Prosím, mohli by ste mi poradiť, či sa podávajú aj "dodatočné - opravené" výkazy - súvaha, výkaz ziskov a strát a poznámky (vo všetkých by boli zmenené údaje následkom opravy)?
A druhá otázka: podľa zákona o účtovníctve sa po schválení účtovnej závierky už nemôžu otvárať účtovné knihy, ak sa zistí chyba, opraví sa v roku v ktorom sa zistila. Znamená to, že rozdiely, ktoré potrebujem opraviť zaúčtujem iba v roku 2014 oproti nerozdelenému zisku minulých rokov, náklady a výnosy sa už nebudú účtovať? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    po schválení účtovnej závierky nie je možné otvoriť účtovné knihy, t.zn. súvaha, výkaz a poznámky sa nemenia podaním dodatočného DP; chyby opravíte v aktuálnom roku podľa závažnosti /významné - účty 428,429 a nevýznamné na účty 5.., 6../ a významné chyby uvediete v poznámkach
    zuzanma Prosím, a je nejaká doba, dokedy sa musí po zistení chyby podať dodatočné daň.priznanie? Uvažujem, či by som to všetko neurobila v uzávierke za rok 2013 ... ?
    Petra29 dodatočné DP sa podá do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení - daňový poriadok § 16/2

    Dodatočné daňové priznanie DZP PO - podať aj výkazy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.