Zavrieť

Porady

ako sa dá zneužiť rodné číslo?

Dobrý deň,
dá sa zneužiť rodné číslo napríklad na zmluvy - orange,02, požičky. Myslím, ak niekto vie iba rodné číslo. Jedna sa o to, že som zistila na polícii že jedna podvodná spoločnosť disponuje mojim rodným číslom nestratila som doklady.
Ďakujem všetkým za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nuž ak disponuje RČ - tak na 100% aj adresou, menom. Dátum narodenia majú z RČ.
    A potom nie je problém vytvoriť "zmluvu s týmito údajmi ......
    Inak pre Nadrolon - RČ je jedným z osobných údajov, na ktoré sa vzťahuje Zákon na ochranu osobných údajov.....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nandrolon Ak by sa objavila falosna zmluva, tak hadam existuje grafologia...
    Podvody sa robia, ale samotne rc este nic neznamena.
    misoft Nuž - grafológia - áno existuje. Ale tá nastúpi až v prípade získavania dôkazov - ak sa podá žaloba, lenže do tej doby (než sa naš orgány rozhýbu) - ten dotyčný bude mať na krku exekútora, majetok možno fuč. A keď súdy konečne rozhodnú v prospech poškodeného - majetok mu už nikto nevráti.....
    Veď koľko takýchto prípadov na Slovensku bolo....
    Peggynka U nás je možné všetko...viď kauza "Bytová mafia".
    vicktor Ale nejaku zmluvu treba podpisat aj s dokladom totoznosti, nestaci iba poznat udaje.
      zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška
    Informácia o zneužití rodného čísla môže byť pre niekoho návodom, preto nie je rozumné to zverejňovať.
    buchač ....ajajáááj....a návodov je plno.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No jeden taký nápad na zneužitie rodného čísla by som vedel. Čo keby za teba platil maximálne zdravotné odvody? Šak to by ťa mohlo aj zruinovať.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Napriklad taketo udaje postacovali na to aby ma bez mojho vedomia a podpisu isty pan prepoistil v zdravotnej poistovni. Udaje ziskal prevdepodobne od vrátnika jedneho z nasich odberatelov na opacnej strane SR. Stratil som dost casu dat vsetko do povodneho stavu. Od tejto udalosti mam RC na doklade prelepene .

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    a len na ilustráciu - že nie je to až tak dávno, čo hocikde na dverách bytoviek, nástenkách na chodbe a pod - viseli zoznamy s menami a aj s rodným číslom ...

    .. alebo pri hocijakej reklamnej "súťaži" sa na letáčik vypisovali komplet údaje (aj r.č.)

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Iba RC nie. Samo osebe to nie je ziaden bezpecnostny kod...
    vicktor Samo osebe sa da lahko vygenerovat.
    Nandrolon Akurat bez toho cisla za lomitkom. To je najdolezitejsie a prave ono sa casto pouziva ako bezpecnostny kod na overenie po telefone.

    ako sa dá zneužiť rodné číslo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.