Zavrieť

Porady

Mám zamestnancovi preplatiť cestovné lístky?

Dobrý deň, prosím Vás o radu, zamestnanec k cesťáku priložil lísky z autobusu, z miesta jeho bydliska na miesto výkonu práce, odkiaľ šiel na služobnú cestu. Podľa mňa sa jeho SC začala v mieste výkonu práce, nie v mieste jeho bydliska a teda mu ich nepreplácam. Rozumiem tomu správne?
marjankaj To sa mal dostaviť do práce na kávičku a potom sa vydať na pracovnú cestu?
btereza Nie v práci si prevzal služobné auto a šiel na SC s ďalšími našimi zamestnancami.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Správne rozumieš. Lístky MHD nepreplácaš. Jedine, že by mu nadriadený určil začiatok pracovnej cesty z domu.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    btereza No práve to miesto začiatku SC nevieme určiť, ale v normálny pracovný deň by musel aj tak prísť z miesta bydliska do práce ako každý a nárok na preplatenie cestovného mu vtedy nevzniká
    marjankaj A čo tak nakuknúť do cestovného príkazu. Neurčuje miesto nástupu PC zamestnávateľ?
    marjankaj Náhrady pri pracovnej ceste
    § 3
    (1) Zamestnávateľ vysielajúci zamestnanca na pracovnú cestu písomne určí miesto jej nástupu, miesto výkonu práce, čas trvania, spôsob dopravy a miesto skončenia pracovnej cesty; môže určiť aj ďalšie podmienky pracovnej cesty. Zamestnávateľ je pritom povinný prihliadať na oprávnené záujmy zamestnanca.
    Chobot Ako to vieš? Poznáš ho? Služobná cesta začína tam, kde to určí nadriadený zamestnanec.
    btereza Overím si to u riaditeľa, ale myslím že je to miesto výkonu práce a teda SC začína vo firme.
    marjankaj Čo si ty MYSLÍŠ, je na prd. Povedal som, že máš kuknúť do cestovného príkazu.
    Chobot A ak tam nie je nič uvedené, tak pracovná cesta začína vo firme -teda na pracovisku.
    marjankaj Je to logické, keďže tam berie auto a aj iných spolucestujúcich.
      zbaliť

    Mám zamestnancovi preplatiť cestovné lístky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.