Zavrieť

Porady

Schvaľovanie RUZ za r.2014 a výmena spoločníkov v sro

Ak klient - PO nemá za r.2014 ešte schválenú RUZ a do 27.02.2015 mal ešte jednu spoločníčku-už ukončila v sro svoje práva, môžem napísať zápis z valného zhromaždenia k 30.06.2015 tak, že prítomní obaja a hlasovacie práva jeho 51% a jej 49%? Resp. už iba napísať rozhodnutie jediného spoločníka - jeho 100% hlasovacích práv?

Druhú spoločnosť mám, že majú odklad za r.2014 do 30.6.2015. Do 5.1.2015 boli dvaja spoločníci a od 6.1.2015 jeden odišiel a prišiel nový spoločník. Taktiež mám problém ako schváliť RUZ za r.2014-ktorí spoločníci ju teda schvaľujú za r.2014?

Ďakujem veľmi pekne za poradenie!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    schvaľujú spoločníci, ktorí sú ku dňu VZ spoločníkmi podľa výpisu z OR.
    marjankaj Aj keby už boli pod drnom ich neospravedlňuje.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    maped, z akého dôvodu by mala mať hlasovacie právo na valnom zhromaždení osoba, ktorá už v deň valného zhromaždenia nie je spoločníkom???

    Máš to uvedené niekde v obchodnom zákonníku, že UZ schvaľujú tí spoločníci, ktorí boli spoločníkmi počas účtovného roka?

    PS: Chcelo by to občas pozrieť aj do zákonov, keď už zdravý rozum nefunguje. Sorry ale musela som.

    Schvaľovanie RUZ za r.2014 a výmena spoločníkov v sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.