Zavrieť

Porady

dotácie od spoločníkov

Dobrý deň,
ako mám postupovať pri dotovaní pokladne od spoločníkov? Zaúčtujem to 211/249, mám príjmový pokladničný doklad a k tomu čo? Stačí mi zmenka? Ak áno, musí byť overená notárom? Ak mi vie niekto poslať nejakú zmluvu o pôžičke, budem rada. Moja adresa: vlasti.jecova@szm.sk. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elPi je offline (nepripojený) elPi

    elPi
    Pozor na účtovanie!

    Pôžičky a krátkodobé finančné výpomoci od spoločníkov sa účtujú na 365 !!! Viď postupy účtovania.

    Odporúčam spísať krátku zmluvu podľa Obč. zákonníka - mohla by byť aj rámcová, že v prípade potreby spoločník poskytne potrebné finančné zdroje spoločnosti (bezúročne aby nebol problém s výpočtom úrokov) a bude sa to evidovať len cez pokladničné doklady. Overenie notárom netreba.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Ja to robím tiež riadne cez pokladničné doklady-príjmový do pokladne podpísaný spoločníkom(schválil) a mnou, že som to prijala a výdavkový, ak mu pôžičku vraciam podpísaný spoločníkom, že to dostal naspäť.Nemusí sa to hneď vrátiť, môže to byť aj o rok.Účtujem:
    vklad spoločníka do pokladnice 211/365
    vrátenie vkladu 365/211
    Nerobím žiadne zmluvy.

    rema je offline (nepripojený) rema

    rema
    Ja to robím tiež cez pokladňu- príjem 211/365, výdaj 365/211. Nedávno sme mali daňovú kontrolu a bolo to v poriadku.

    dotácie od spoločníkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.