Zavrieť

Porady

Uhradené nájomné na 5 rokov vopred

Mám došlú faktúru za prenájom zariadenia v celkovej sume na obdobie 5 rokov (od 1.5.2015 do 30.4.2020).Celé nájomné sa zaplatilo v máji 2015. Sme mikro ÚJ. Musím časovo rozlišovať alebo sa môžem rozhodnúť, že nebudem? Celá dph ide do mesiaca podľa vystavenia faktúry.

Zároveň sme my vystavili faktúru za provízie na obdobie 5 rokov (provízia - každý mesiac rovnaká suma). Dostali sme to vyplatené naraz. Platí to isté ako pri prenájme?
Naposledy upravil nikula : 19.06.15 at 06:18
avalik Nikula, prečítala si si to po sebe? Myslíš, že je to zrozumiteľné pre ostatných, etiketu si čítala?
lacotinka najlepšie sa etiketa číta na fľaši
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marikaby je offline (nepripojený) Marikaby

    Marikaby
    Pre podnikateľov účtujúcich v sústave jednoduchého účtovníctva aj naďalej zostáva povinnosť časovo rozlišovať zaplatené nájomné fyzickej osobe podľa § 19 ods. 4 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov. V takomto prípade základ dane ovplyvňuje časovo rozlíšená suma, ktorá prislúcha zdaňovaciemu obdobiu, v ktorom bola úhrada vykonaná. Ustanovenie zákona sa týka aj podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva – to znamená, že v tomto prípade podnikateľ neposudzuje významnosť sumy ani periodicitu plnenia, ale časovo rozlišuje náklad z nájomného z dôvodu požiadavky zákona o dani z príjmov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nikula jedná sa o nájomné s.r.o. a podvojné účtovníctvo - takže nemusím časovo rozlišovať???
    Chrusťa ja osobne sa prikláňam k názoru, že na tak dlhé časové obdobie /5 rokov je strašne dlhá doba/ by sa malo časovo rozlišovať. ak už nie pre nič iné, tak aby to človek mal sprehľadnené. ja by som časovo rozlišovala
    vanessa2 ja by som časovo rozlišovala
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa mňa sumy na 5 rokov vopred treba časovo rozlíšiť.

    Uhradené nájomné na 5 rokov vopred

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.