Zavrieť

Porady

Odstúpenie od kúpno-predajnej zmluvy nehnuteľnosti, poprípade žaloba

Dobrý večer prajem,

potrebovala by som poradiť v jednej záležitosti. Jedná moja klientka sa dostala medzičasom do vážnych finančných problémov, totiž v minulosti založila byt svojmu synovi, pre jeho nie riadne splácanie to došlo do štádia, kedy už bola naplánovaná dražba, deň pred dražbou podpísala prevod vlastníctva k nehnuteľnosti prostredníctvom kúpno-predajnej sumy na jednú spoločnosť, ktorá vyplatila dlh banke a aj dražobnej spoločnosti za náklady, ktoré im vznikli. Banka znížila na základe jej prosby z dlhu 3.000e. A problém je v tom, že ona vložila 2.000e tej spoločnosti bez akejkoľvek zmluvy prostredníctvom tretej osoby na účet tej spoločnosti, a oni spolu s touto sumou doložili do spomínaného dlhu, avšak v kúpno-predajnej zmluve už nie je uvedené, že ona prispela k predajnej sume, čo je aj samozrejmosť. Čiže v podstate byt bol akože vyplatený za sumu 40.000,-e, ale do tej sumy ona vložila 2000,-e, len nie na účet banke, ale im. Ďalej s ňou bola podpísaná nájomná zmluva a pred kúpne právo, avšak s cenou o 46.300,-e a to najneskôr do 4 mesiacov. Teda ja sa pýtam, či je možné odstúpiť od tejto kúpno-predajnej zmluvy s tým, že vráti len skutočnú sumu, za ktorú oni vyplatili dlh a bez nejakého navýšenia, alebo vyplatiť to a dať žalobu na súd za neplatnosť zmluvy, alebo ako v takomto prípade postupovať?

Ďakujem za dobré rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Byt predala ? - predala..... tak ako chce odstupit od kupnej zmluvy - z akeho dovodu ?- spolocnost nieco porusila ??? okrem toho ako dokaze ze tam vlozila 2 litre ked ako pises to bolo prostrednictvom tretej osoby. (sikovne vymyslene). Precitala si vlastne zmluvu ktoru podpisala ? Ak ano su tam ucite podmienky. Do 4 mesiacov ma pravo odkupit byt za 46,300. - suhlasila - podpisala - ked nechce nech nekupuje. Preco by mala spolocnost predat za 40,000 - ked ma v zmluve predkupne pravo za 46,300.

    Aky dovod chcete specifikovat v zalobe pre neplatnost zmluvy ? V com je jej neplatnost ?

    Pokial by ste sa do toho chceli pustit (neplatnost zmluvy- zaloba) treba sa obratit na "dobreho" pravnika
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Petra1234 Ona má duplikat toho dokladu, v banke jej ho vystavili. A nie je pravda, čo píšeš, pretože do nejakej tej doby môže nehnuteľnosť predať za rovnakú kúpno-predajnú cenu, tuším do dvoch či troch rokov, takže to tak až pravda nie je.
    dmc duplikat akeho dokladu ma...zaslanie penazi tretej osoby alebo aky.....trosku to popis pretoze ja nemam vestecku gulu. Jedna vec je mat doklad o platbe - druha vec je preukazat pricinnu suvislost so zmluvou.

    A z coho vychadzat pri tvrdeni ze moze tuto nehnutelnost kupit do tvoch-troch rokov za tu istu cenu ??? To ma uvedene v zmluve ?? alebo vychadzas z nejakeho zakona - uved akeho -ja osobne take nieco nepoznam ale necham sa rad poucit.....alebo existuje nejaky judikat o takomto pripade ???
    Petra1234 S tou osobou boli spolu v banke, pracovníčka banky videla, ako peniaze ona odovzdáva tej osobe, tak to nahodila a vystavila duplikát aj jej, i keď ona nevkladala peniaze a tiež si na ňu vypýtala tel. kontakt. To je celé. Takže myslíš, že to nie je možné nejakým spôsobom dokázateľne? A čo kamerový záznam z banky? Síce neviem ako dlho uchovávajú záznamy. A čo sa týka toho, že do dvoch či troch rokov nemôže predať nehnuteľnosť so ziskom, tak to nám povedal človek, ktorý práve takto odkupuje nehnuteľnosti, ktoré sú pred dražbou, a práve mal aj kvôli tomu súd, takže ja to presne neviem, nie som advokát...-)
      zbaliť

    Odstúpenie od kúpno-predajnej zmluvy nehnuteľnosti, poprípade žaloba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.