Zavrieť

Porady

dobropis - MRP

Ahojte, prosím o radu. Ak príde od dodávateľa dobropis prosím aký typ DPH v MRP dávate a účtujete mínusom 501/321 a mínusom 343/321?
Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    Stačí pridať normálne FA, typ DPH 40, typ dokladu "D-dobropis", položky faktúry nahrať mínusom, a vedľa stĺpčeka položky faktúry v pravo sú rozšírené informácie kde po rozkliknutí máš "č. zdrojového dokladu" a tam napíšeš číslo pôvodnej FA, ku ktorej sa dobropis vzťahuje a do KV ti pekne potiahne všetko.

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Typ DPH 40 a samozrejme mínus do príslušného nákladového účtu. nezabudni na typ dokladu D . Najlepšie ak vieš ku ktorej faktúre je to dobropis - použiť funkciu dobropis - program ti potom doplní aj typ dokladu a prepíše pôvodné číslo faktúry na potrebné miesto. ináč by si ho musela dopisovať - lebo KV to vyhlási ako chybu ak tam nebude.
    JANULA999 Prosím Vás a ten dobropis mám v prijatých faktúrach dať zamienkom + alebo mínus, ja som dala plusom
    Žabinka janula999, aj ty aj čítaš, čo ti píšu? máš dve odpovede, a v oboch sa píše dobropis a mínus...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.