Zavrieť

Porady

odpocet straty

Dobry den
Ked podnik dosiahne v r
14 stratu, mal danovy zaklad r.14 figurovat uz pri vypoctu odlozenej dane za r.14?
Dakujem
3 komentárov     zbaliť
avalik r. 14 - takto sa zvykne označovať "riadok č. 14", ak máš na mysli "rok 2014" tak to píš v plnom tvare a nie v skratke
klerak Jaj, pardon
klerak a odpoveď prosím neviete?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    r. 14 čoho? ale daňová strata je umorovateľná, takže ak počítate odloženú daň, určite by mala byť jej súčasťou.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    klerak Nerozumim otazke.
    V r.14 vznikla ztrata, platila sa danova licencia. Pri vypoctu odlozenej dane.za r.14 sa s tym ale nepocitalo.. A co dan.licencia, ta ide tiez do odlozenej dane?
    Gabi03 odložená daň sa počíta iba v účtovníctve, nie v daňovom priznaní.
    klerak Ano, ale v odlozenej dani za r.14 ci to malo byt alebo nie..ked je to strata.za r.14.. A pocita sa to z dan.zakladu, nie?
    Gabi03 r. 14 čoho????
    klerak R.14 vypocet odlozenej dane za r.14, ked bola v r.14 ztrata, tak ci uz v odlozenej dani.xa r.14 figuruje ta odlozena dan.zo straty r.14?

    Proste sa picitala odlozena dan.za r.14, daly sa tam rozdiely zostatkovych cen, opravne polozky atd.. Za r.14 podnik vygeneroval stratu, tak ci tato strata mala byt tiez zahrnuta vo vypoctu ci nie..a ked ano, z coho sa mala pocitat? Z danovej.ztstraty, nie? Teda ZD upraveny o pripocitat.a odpicitatelne polozky x 0,22?
    Gabi03 ja mám na r. 14 v hlavnej knihe účet 331 - zamestnancov
    klerak Rok 2014, nie riadok
    klerak viete mi prosím poradit?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.