Zavrieť

Porady

Môže služobné vozidlo používané aj na surkomne učely pouzivat tretia osoba?

Mám pridelene služobne vozidlo aj na sukromne učely, može pouzivat toto vozidlo aj tretia osoba? Manželka a podobne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    jedine pokiaľ na to nepríde niekto, kto by to netoleroval. Ak sa nič nestane a máš dobrého nadriadeného, tak sa tam môže VOZIŤ aj niekto iný, ako TY. Tretia osoba predpokladám, že nemá vzťah s tvojím zamestnávateľom, teda ani nemá povolené používať tvoje auto na súkromné účely.

    Mimochodom, ako vyzerá také "pridelenie"? Predpokladám, že tam máš stanovené podmienky. Aj keď pochybujem, že je to oficiálne a platíš aj určitú časť ceny vozidla atď.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Bulentor Je to na zaklade ustnej dohody , ale potrebujem byt kryty v pripade ze sa nieco stane.. Nie je to oficialne . Neviem kto okrem podniku moze mat s tim problem v pripade nehody, poistovna , policajti a podobne
    jslancik v prípade nehody s tým budú mať problém všetci. Ak to nemáš oficiálne, tak sa všetci budú pýtať, čo si robil v aute mimo pracovnej doby, mimo výkonu povolania. A nech ťa všetci svätí chránia, aby sa niečo stalo, keď to bude šoférovať manželka, resp. inej osobe počas tvojho šoférovania.
    Bulentor ak soferujem ja nemam problem lebo robim 24/7 , mam pohyblivu pracovnu dobu takze v podstate kedykolvek mozem byt v tom aute zo sluzobnych dovodov, toto ma netrapi , problem mam v tom ked soferovat nemozem a vezie ma zena
    buchač Bulentor (Dnes 15:14) ak soferujem ja nemam problem lebo robim 24/7 , mam pohyblivu pracovnu dobu takze v podstate kedykolvek mozem byt v tom aute zo sluzobnych dovodov, toto ma netrapi , problem mam v tom ked soferovat nemozem a vezie ma zena
    ====================================
    Ja osobne to vidím tak, že ak si aj Ty v aute a šoféruje niekto iný (manželka), tak by nemal byť problém.
    Iné by bolo, ak by sa vyvážala len manželka po nákupoch.
      zbaliť

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Moze, pokial sa nieco nestane a nevstupi do toho procesu poistovna, policia, zdravotna poistovna, alebo staci aj iniciativny policajt, ktory bude pytat povolenku na jazdu, ktora sa dava pri kontrole vzdy s dokladmi... Osobne by som sa bal...

    Môže služobné vozidlo používané aj na surkomne učely pouzivat tretia osoba?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.