Zavrieť

Porady

cestná daň

Podnikateľka chce začať používať na podnikanie osobné vozidlo, ktoré má spolu s manželom v bezpodielovom vlastníctve. V techničáku je uvedený ako držiteľ vozidla jej manžel. Daňovníkom cestnej dane je teda jej manžel. Môže si uplatniť podnikateľka v daňových výdavkoch zaplatenú cestnú daň?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Ja mám takúto otázku.

    Zamestnávateľ vyšle zamestnanca na pracovnú cestu. Zamestnanec nepôjde firemným autom ale pôjde autom, ktoré si požičal od svojho kamaráta.
    Po ukončení pracovnej cesty zamestnanec vypíše cestovný príkaz.
    1. Musí byť v tomto prípade vyplatená cestná daň ?
    2. Môže si zamestnanec účtovať aj paušál 6,20 ?

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Rena
    Podnikateľka chce začať používať na podnikanie osobné vozidlo, ktoré má spolu s manželom v bezpodielovom vlastníctve. V techničáku je uvedený ako držiteľ vozidla jej manžel. Daňovníkom cestnej dane je teda jej manžel. Môže si uplatniť podnikateľka v daňových výdavkoch zaplatenú cestnú daň?
    Podnikateľka si nemôže uplatniť cestnú daň v daňových výdavkoch.

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Ďakujem emily. Aj ja som to tak vedela, ale niekto ma v tom spochybnil.

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    Yvvetta
    Ja mám takúto otázku.

    Zamestnávateľ vyšle zamestnanca na pracovnú cestu. Zamestnanec nepôjde firemným autom ale pôjde autom, ktoré si požičal od svojho kamaráta.
    Po ukončení pracovnej cesty zamestnanec vypíše cestovný príkaz.
    1. Musí byť v tomto prípade vyplatená cestná daň ?
    2. Môže si zamestnanec účtovať aj paušál 6,20 ?
    no Yvvetta, nepoteším vás, ale včera som bola na jednom školení, a presne aj o tomto sme sa rozprávali, no a povedali nám, že takémuto zamestnancovi náhrada nepatrí, lebo to auto musí patriť zamestnancovi, nemôže byť požičané

    ale ja keď si teraz čítam zákon o cestovných náhradách §7 tak tam sa píše: "Ak sa zamestnanec dohodne so zamestnávateľom, že pri pracovnej ceste použije cestné motorové vozidlo okrem cestného motorového vozidla zamestnávateľa, patrí mu základná náhrada za každý 1 km jazdy a náhrada za spotrebované pohonné látky."

    tak teraz neviem, alebo to môže byť ešte inde napísané, že to auto musí byť zamestnancove???

    klimako je offline (nepripojený) klimako

    klimako
    no ja som bola minulý týždeň na školení o cestovných náhradách a tam to bolo povedané jasne:
    zamestnanec dohodne so zamestnávateľom, že pri pracovnej ceste použije cestné motorové vozidlo okrem cestného motorového vozidla zamestnávateľa, patrí mu základná náhrada za každý 1 km jazdy a náhrada za spotrebované pohonné látky, takže v zákone sa nikde nepíše o tom, že to musí byť vlastné motorové vozidlo, ale iba cestné motorové vozidlo,
    tak podla mojho nazoru - má nárok na 6,20

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.