Zavrieť

Porady

Prenos danovej povinnosti

Ahojte poradáci hladám to tu ale nemôžem nájsť , ešte som sa nestretla s faktúrou nad 5000 ,tak sa chcem opýtať .
Naša firma robí kovové výrobky pre druhú firmu je to v sume 5700 eur ,robí sa na kovové výrobky tiež prenos dan.povinnosti alebo to platí len pri surovom železe a kove -myslím nespracovanom
ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    Ak sú vaše výrobky podľa Spoločného colného sadzobníka zatriedené v kapitole 72, prípadne v položkách 7301, 7308 a 7314 v tom prípade áno (par. 69 ods. 12 písm. g Zákona o DPH).
    Nám napríklad firma z Piešťan dodáva hotové kovové kabinety a uplatňuje prenos daňovej povinnosti na odberateľa (pri faktúre nad 5.000€).
    Martina Mikosová Aha Ďakujem tak ja to teda prenesiem ,
    holubička1 Prosím Vás a a ko zaevidujem došlú faktúru materiál na halu, keď dodávateľ uviedol sumu za pur penu vo výške 15 000 eur s nulovou DPH s odvolaním na položku col sadzobníka 7308 ako mám túto fa evidovať? ako samozdanenie podľa § 69? ďakujem

    Prenos danovej povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.