Zavrieť

Porady

JCD a prefakturácia špedičnou spoločnosťou

Zdravím,nikde som nevedel nájsť odpoveď na jeden účtovný prípad.


JCD sme zaúčtovali v Omege automaticky v okruhu CD,medzitým špedičná spoločnosť po 10 dňoch nám poslala faktúru kde vyfakturovali sumu JCD-ka,lebo to zaplatili namiesto nás.
Teraz figuruje záväzok pre colnicu a takisto aj smerom na špedičku. Určite je na to riešenie interným dokladom a preúčtovaním,ale potreboval by som s tým pomôct. Nesedia záväzky ani saldokonto


Za každú cennú radu Vám vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jednú faktúru musíš teda vystornovať. Nárok na odpočet dph máš tiež len zo zaplateného CD.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mediastore Nemôžem,lebo jeden daňový doklad je originál JCD,ktorý som zaúčtoval podľa dátumu vystavenia colným úradom a druhý doklad je faktúra od špedičky ktorú musím zaplatiť lebo oni zaplatili za nás clo a DPH.
    Tweety Nemôžeš o jednom účtovnom prípade účtovať dvakrát.
    mediastore O.K. ďakujem,nejaké riešenie na mieru?
    Tweety ved som napísala, jednu musíš vystornovať
    mediastore ďakujem ešte raz,vedela by si mi prosím ta poradit ktorú a ako mám vystornovat?
    mediastore Tweety,ponúkala si riešenie a nedotiahneš to dokonca.... radíš ale v tomto prípade asi vysoko neprofesionálne... ako môžem niečo vystornovať v tomto prípade???
      zbaliť

    globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

    globalpartner
    JCD voči colnici by som vystornoval, je prílohou faktúry od špedičky, ktorá Vás zastupovala predpokladám na mandátnu zmluvu. Pri úhrade a zaučtovaní tejto fa by som ju rozčlenil ak teda je tam okrem JCD a zaplatení colného dlhu aj niečo iné- služby špedičky, zastupovanie v colnom konaní a pod.
    avalik 21.11.15 12:34 odstránil(a) z Porady

    JCD a prefakturácia špedičnou spoločnosťou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.