Zavrieť

Porady

Poistenie konateľa

Náš konateľ uzatvoril zmluvu s WINTERTHUR, jedná sa o investičné životné poistenie, kde ma predpísanú mesačnú platbu 1500,- Sk. Z toho ale on platí 500,- a firma 1000,-. Celkom tomu nerozumiem, z čoho mám uhradiť tých 1000,-Sk, ako to zaúčtovať ? Má s týmto niekto skúsenosti ? Prosím, pomôžte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    fipina
    Náš konateľ uzatvoril zmluvu s WINTERTHUR, jedná sa o investičné životné poistenie, kde ma predpísanú mesačnú platbu 1500,- Sk. Z toho ale on platí 500,- a firma 1000,-. Celkom tomu nerozumiem, z čoho mám uhradiť tých 1000,-Sk, ako to zaúčtovať ? Má s týmto niekto skúsenosti ? Prosím, pomôžte.
    Účtovanie: 331/336AE, 500.-, 525/336AE, 1000.-, odvod príspevku 336AE/221 1500.-.

    Zákon o Dani z Príjmov § 19 odst 3
    l) príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie, ktoré platí zamestnávateľ za zamestnancov podľa osobitného predpisu, 35) a príspevky na účelové sporenie a životné poistenie, ktoré platí zamestnávateľ za zamestnancov; tieto príspevky je možné uznať v úhrne najviac do výšky 6 % zo zúčtovanej mzdy a náhrady mzdy zamestnanca, ktorý je účastníkom týchto sporení,(táto zmena nodobúda účinnosť od 1.januára 2006 pozn. Porada.sk)
    Naposledy upravil Tweety : 26.05.06 at 05:56

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Tweety
    Účtovanie: 331/336AE, 500.-, 525/336AE, 1000.-, odvod príspevku 336AE/221 1500.-.

    Zákon o Dani z Príjmov § 19 odst 3
    l) príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie, ktoré platí zamestnávateľ za zamestnancov podľa osobitného predpisu, 35) a príspevky na účelové sporenie a životné poistenie, ktoré platí zamestnávateľ za zamestnancov; tieto príspevky je možné uznať v úhrne najviac do výšky 6 % zo zúčtovanej mzdy a náhrady mzdy zamestnanca, ktorý je účastníkom týchto sporení,(táto zmena nodobúda účinnosť od 1.januára 2006 pozn. Porada.sk)
    Teda, ak to dobre chápem, ja ako mzdárka, mu zrazím tých 500,- zo mzdy, a o zvyšných 1000,- sa postará ekonómka-účtovníčka ?
    Tých 1000,- Sk vôbec nepôjde cez evidenciu miezd ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    fipina
    Teda, ak to dobre chápem, ja ako mzdárka, mu zrazím tých 500,- zo mzdy, a o zvyšných 1000,- sa postará ekonómka-účtovníčka ?
    Tých 1000,- Sk vôbec nepôjde cez evidenciu miezd ?
    Ide to cez mzdy, príspevok zamestnávateľa sa pripočíta k HM.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Tweety
    Ide to cez mzdy, príspevok zamestnávateľa sa pripočíta k HM.
    Aj keď sa nejedná o doplnkové dôchodkové sporenie? Ide o nejaké investičné poistenie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    fipina
    Aj keď sa nejedná o doplnkové dôchodkové sporenie? Ide o nejaké investičné poistenie.
    Písala si, že je to životné poistenie, a to tam patrí.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Tweety
    Písala si, že je to životné poistenie, a to tam patrí.
    Mám to urobiť presne tak, ako robím III. pilier ?
    Totiž ani poisťovák to nevedel a mám probém dovolať sa do poisťovne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    fipina
    Mám to urobiť presne tak, ako robím III. pilier ?
    Totiž ani poisťovák to nevedel a mám probém dovolať sa do poisťovne.
    Skús popýtať konateľa, nech ti predloží zmluvu, aj tak musíš mať dohodu o zrážke zo mzdy.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Tweety
    Skús popýtať konateľa, nech ti predloží zmluvu, aj tak musíš mať dohodu o zrážke zo mzdy.
    Ide o investičné životné poistenie s pripoistením pre prípad smrti následkom úrazu, osobodenia od platenia v prípade invalidity a pripoistenie pre prípad trvalého telesného poškodenia následkom úrazu s progresívnym plnením.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    fipina
    Ide o investičné životné poistenie s pripoistením pre prípad smrti následkom úrazu, osobodenia od platenia v prípade invalidity a pripoistenie pre prípad trvalého telesného poškodenia následkom úrazu s progresívnym plnením.
    Postupuješ tak, ako som už písala.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Tweety
    Postupuješ tak, ako som už písala.
    Takže z toho príspevku zaplatí zdravotné poistenie aj daň. Správne ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.