Zavrieť

Porady

Akým spôsobom uplatniť daň pri stavbe nehnuteľnosti.

Prajem pekný deň. Prosím Vás poraďte mi akým spôsobom môžem znížiť daň z príjmu pri stavbe nehnuteľnosti. Len do výšky odpisov alebo je možný aj iný spôsob ktorý by sme mohli použiť? Ďakujem za rady...
veronikasad Odpisovať môžeš začať až po zaradení nehnutelnosti do používania
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    ak staviaš nehnuteľnosť, tak všetky výdavky spojené s ním by mali ísť do obstarávacej ceny a až po zaradení do užívania môžeš odpisovať a teda znížiť daň z príjmu. čiže nie, iný spôsob nie je možný.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kathy2222 A môžem alebo musím odpisovať...čo by sa stalo v prípade keby sme nehnuteľnosť neodpisovali a výdavky spojené s obstaraním by sme dali hneď do nákladov?
    veronikasad to je naozaj otázka od účtovníka ? Aká je obstarávacia cena nehnutelnosti ?
    Gabi03 riskovali by ste nemalé pokuty pri kontrole... okrem toho by ste postupovali proti zákonu .. to už ale neviem, či je nejaký trestnoprávny postih... som účtovník, nie právnik
    kathy2222 Nie som účtovníčka, preto sa pýtam ako ma napadne :-) a obstarávacia cena je 90000,- a bohužiaľ naša zlatá účtovníčka všetko robí na poslednú chvíľu, preto tá otázka z núdze :-(
      zbaliť

    Akým spôsobom uplatniť daň pri stavbe nehnuteľnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.