Zavrieť

Porady

Cetelem nakup tovaru online + karta o ktoru nemam zaujem

zdravim
dnes som si cez internet objednal el.naradie
platba cez cetelem 10x splatka
preklikal som sa cez stranky a prisla na mail zmluva

ale zmluva ma viac casti a to :
1.
ZMLUVA O SPOTREBITEĽSKOM ÚVERE
a
ZMLUVA O REVOLVINGOVOM SPOTREBITEĽSKOM ÚVERE A VYDANÍ KREDITNEJ KARTY A RÁMCOVÁ ZMLUVA O POSKYTOVANÍ
PLATOBNÝCH SLUŽIEB

2.ZMLUVU O REVOLVINGOVOM SPOTREBITEĽSKOM ÚVERE A VYDANÍ KREDITNEJ KARTY (ďalej len „ZoRSÚ“)
podľa zákona o spotrebiteľských úveroch
A RÁMCOVÚ ZMLUVU O POSKYTOVANÍ PLATOBNÝCH SLUŽIEB (ďalej len „RZ“)

dole v zmluve je :
Cetelem a Klient potvrdzujú, že si ZoSÚ prečítali, porozumeli jej a na znak súhlasu ju podpisujú.

a

Cetelem a Dlžník potvrdzujú, že si ZoRSÚ a RZ prečítali, porozumeli im a na znak súhlasu ich podpisujú.

inak povedane 1. podpis je o uvere na ten tovar ktory som si zakupil
2. podpis je o kreditnej karte a uver

otazka znie ak im to poslem podpisane len 1. uver na tovar co sa stane ? alebo ako to poriesit aby som sa vyhol tej kreditke ?
Naposledy upravil ivka70 : 22.06.15 at 12:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Je to bezne,ze ak kupujes tovar na splatky,tak spolocnost uzatvori s tebou zmluvu.
    Pri revoltingovom uvere mozes aj v bucnosti za dodrzani danych podmienok nakupovat opat na kartu,ktoru ti vystavia.
    black_angel1 to ze uzatvara somnou zmluvu na uver za tovar ktory som si objednal je jasne ale preco mi vnucuju ich kreditnu kartu s ramcom ? ja o to nemam zaujem

    otazka znie ci im to mozem poslat bez podpisania tej 2 casti ktora sa tyka kreditnej karty + ramec
    arizona Neviem,ake maju podmienky. Spytaj sa ich...mozno odmietnu tovar predat ak nepodpises ich podmienky.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    V zmluve je niekde uvedené, že ak sa rozhodneš nevyužiť služby revolvingového úveru a vydanie kreditnej karty, odvoláš svoj súhlas a písomne to oznámiš spoločnosti. (je tam termín na odvolanie...) Nič nevnucujú, dávajú len možnosť využiť, alebo nevyužiť ich ponuku.
    Naposledy upravil JankaO : 22.06.15 at 11:07
    black_angel1 v zmluve su 2 policka pre podpis resp 3
    1. uver na sumu toho objednaneho tovaru
    2.uver 5000e (resp 600e) + karta
    3. suhlas ze ak to nebudem splacat bude mi to zamestnavatel ztrhavat z platu

    otazka bola
    ak podpisem 1 a 3 ale nepodpisem 2 co sa stane a ci to tak vobec mozem spravit

    pisal som ze to vnucuju pretoze to je sucast tej zmluvy
    black_angel1 Volal som tam a teta povedala ze mam podpisat len to co som tu uviedol cize podpis 1 a 3
    tak uvidime co sa udeje

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Ja na Tvojom mieste by som sa vyhol celemu Cetelemu a naradie si kupil, az ked na to budem mat.
    Kreditke sa vyhnes tak, ze ked Ti ju domov poslu, tak ju postrihas a zahodis do kosa.

    Cetelem nakup tovaru online + karta o ktoru nemam zaujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.