Zavrieť

Porady

Preplatenie dovolenky z roku 2006

Prosím o vysvetlenie k odvodom do soc.poisť. z preplatenej D v roku 2006 pri ukončení PP dohodou. Preplatenie D bolo v mesiaci ukončenia PP, kde mal aj príjem z vykonanej práce. Otázka znie: Mali byť odvody do soc.poisť. alebo nie z preplatenej D,Ďakujem
Naposledy upravil ludemcia : 22.06.15 at 11:12
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Doplň dátum skončenia prac.pomeru, výšku hrubej mzdy (bez preplatenej dovolenky) a čiastku preplatenej dovolenky..
ludemcia PP ukončený 26.05.2006, hrubá mzda 5700 korún a suma preplatenej dovolenky 1480 korún ( 4 dni)
Jana Motyčková Teraz sa pýtate, ako to bolo v r.2006? Alebo teraz preplácate dovolenku?
ludemcia Očakávam kontrolu za r. 2006 a pri prezeraní dokladov sa mi tie odvody nepozdávali..
Jana Motyčková Preplatená nevyčerpaná dovolenka išla do VZ. Mohlo tam byť ešte krátenie maximálneho VZ, ak tam boli nejaké PN alebo ukončenie PP uprostred mesaca.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ludemcia ďakujem za odpoveď, len upravím pre istotu otázku, za odpracované dni odvody mali byť, ale čo s odvodmi za preplatenie dovolenky? to ma trápi

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ďakujem za odpoveď, len upravím pre istotu otázku, za odpracované dni odvody mali byť, ale čo s odvodmi za preplatenie dovolenky? to ma trápi

    Samozrejme mali byť odvody aj z preplatenej D. Kedže aj náhradu počítame do VZ.
    Iné je, ak to bolo skončenie PP počas DPN alebo RD.

    Preplatenie dovolenky z roku 2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.