Zavrieť

Porady

Danový nedoplatok

zdravim akurat som si cez onlinepriznania.sk urobilt danove priznanie a vysiel mi nedoplat 47 eur. Mal som v roku 2014 dva hlavne pracovne pomery a mensi prijem z dohody.

Na dane niesom ziadny expert ale myslim ze u zamestnancov by nemalo dojst k tomu ze je tam nedoplatok alebo preplatok.

V som by mohol byt problem ? resp je to normalne ?
Naposledy upravil tomasjuve : 28.06.15 at 19:27
dan dva.png  
dan prva.png  
1/1
15 komentárov     zbaliť
ivka70 Inak, zverejnovat rodne cislo ti neprekaza?
tomasjuve uz som to zmeni ale aspon vies kedy mi blahozelat k narodeninam
ivka70 Mal by si to vratit, nezapisala som si
tomasjuve 5. aprila
ivka70 Ked si to zadas do profilu, zobrazi to poradakom v dany den a budes mat gratulantoooov
tomasjuve Ok dal som si to , tak som zvedavy
ivka70 PP si mal sucasne oba alebo po sebe? Kde si si uplatnoval nezdanitelne minimum?
tomasjuve bol tam asi jeden tyzden prienik ked som cerpal v prvej dovolenku a v druhej som zacal pracovat. tak predpokladam ze v obidvoch pracovnych pomeroch som si to uplatnil , ale v tom danovom priznani som tusim nic take neoznacoval
ivka70 Skontroluj si to na potvrdeniach, su tam uvedene mesiace, to by mohol byt dovod nedoplatku, lebo v jednom mesiaci mas narok uplatnit si to len raz.
veronikasad Ak ide o preddavky zo závislej činnosti (zamestnania), uvádzaš ich na r. 64 (nie 63). Nemal si v jednom mesiaci podpísané vyhlásenie u oboch zamestnávatelov - ak si menil zamestnanie v priebehu mesiaca ?
tomasjuve No to si presne nepametam v tej druhej praci ale predpokladam ze vyhlasenie som podpisal tak aby platilo od zaciatku jula, teda ked som uz nebol zamestnany v prvej praci
veronikasad spočítaj si sumu NČZD z oboch potvrdení od zamestnávatelov , ak je vyššia ako ročná suma uvedená v DP, podpísal si v jednom mesiaci u oboch zamestnávatelov a preto ti vznikol nedoplatok.
tomasjuve no vychadza to 4119to je viac ako 3803 s cim to mam asi porovnat.....

dakujem za pomoc
veronikasad Mal si v jednom mesiaci u oboch zamestnávatelov, nedoplatok treba uhradiť. Oprav si aj ten r.63
taiko dovolil som si upravit daňoví na daňový. Dúfam, že nevadý
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    teoreticky áno, ak tvoj príjem bol dosť vysoký a kráti sa odpočitateľná položka, tak môže byť aj nedoplatok
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tomasjuve Ahoj dakujem za odpoved, ak by si mala cas please pozri tie obrazky ktore som uplodoval
    Dáša_ ak si správne spočítal odvedenú daň zo všetkých potvrdení, tak zrejme si mal uplatnenú odpočitateľnú položku v jednom mesiacinaraz v oboch firmách. Dá sa to tuším skontrolovať aj na potvrdeniach, podľa ktorých si toto priznanie robil
    tomasjuve ano uplatnil som to subezne vid vyssie . diki
      zbaliť

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ešte chceš zamestnaneckú prémiu? hádam nie...
    na r. 45 v Tvojom prípade nemá byť nič.......
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tomasjuve dakujem, skrtol som to, este mozed podotazky kedze sa mi to nepodarilo najst rychlo; ked mam odklad do konca juna podat danove priznanie tento termin plati aj pre splatenie nedoplatku ?
    ivka70 Ano, plati.
    tomasjuve ok super, diki
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.