Zavrieť

Porady

dodatočné stavebné povolenie na garáž a susedia

suseda mala roky postavenú garáž bez stavebného povolenia s časti na mojom pozemku. ako som to zistila, požiadala som ju aby garáž odstránila a zároveň som písala na obecný úrad aby dali stavbu odstrániť. odpoveď som nedostala ani od susedy a ani od obecného úradu. teraz som sa dozvedel, že suseda si vec vybavila na obecnom úrade a garáž už má aj zakreslenú v katastri. Ako mám postupovať - nepotrebovala od mňa povolenie?
ja sa chystám starý dom zbúrať a postaviť nový. Lenže jedna stena tej garáže je zároveň stana môjho humna. ako sa dostanem k môjmu pozemku na ktorom stojí jej garáž? poraďte mi prosím. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    autorizovaný geodet / mediátor ...viac Ondrej Kozlovsky
    Dobry den pani Stefankova,

    predpokladam, ze Vasa suseda si dala geodetovi garaz zamerat, nasledne poziadala o dotatocnu legaliziaciu. Pravepodobne sa garaz legalizovala ako drobna stavba na oznamenie a nasledne zapisala do katastra. Ak by stavba bola na Vasom pozemku ako pisete bez usporiadania by toto samozrejme nebolo mozne kedze cast stavby by lezala na vasom pozemku. Teda tuto cast by museli od Vas odkupit.

    Ak mate pochybnosti o spravnom zamerani stavby zavolajte si aj vy geodeta, nech situaciu preveri pravdepodobne, ale pride na to co druhy geodet.
    Anna Štefanková to myslíte že klamem a že tá garáž nie je na mojom pozemku? idem si dať označiť môj pozemok geodetom a viem že garáž stojí na mojom pozemku a ako som písala tak jedna stena môjho humna je stenou jej garáže. podľa zákona garáž by mala byť aspoň 1m od hranice môjho pozemku. A odkúpenie neprichádza do úvahy v nijakom prípade - nepredám, garáž bola postavená proti našej vôli.
    Ondrej Kozlovsky Dobry den, ja nehovorim ze klamete len sa mi nezda ze by si niekto dovolil takto zamerat stavbu. Pre vas bude, ale isto lacnejsie ak si nechate vysvetlit situaciu od geodeta, ktory to uz raz zameral co by vam mohlo usetrit financie, ale samozrejme je to na Vas.

    dodatočné stavebné povolenie na garáž a susedia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.