Zavrieť

Porady

Viazaný finančný agent - ukončenie

Dobrý deň prajem, potrebujem radu, najlepšie od bývalých viazaných finančných agentov a tiež od ľudí so skúsenosťami z oblasti práva. Pár mesiacov do zadu som prijala prácu ako viazaný finančný agent pre nemenovanú poisťovňu. Musím sa priznať, že v minulosti som takúto prácu nevykonávala a teda nemala som ani predstavu o tom, ako to vlastne celé funguje. Moja otázka teda znie, ako najlepším spôsobom ukončiť túto nevýhodnú činnosť s poisťovňou? Tiež chcem navrhnúť klientom zrušenie nevýhodných investičných životných poistení, keďže v rámci nich prídu o nie malé peniaze, a tiež s tým spojené vrátenie provízie. Z poisťovni sa mi istým spôsobom vyhrážajú, že uvedené môžu pokladať za podvod, s tým že by mi mohol byť dokázaný tento tr. čin. Lenže, keď odídem len tak, ľudia po dvoch a viac rokoch prídu na to, že uzavreli nevýhodné zmluvy. Teda ako s týmto rozumne naložiť? Myslím bez najmenšej ujmy. Nemienim riskovať, že o pár rokov mi práve títo ľudia budú moc "vďační", ale tiež mám obavy z vyhrážania sa zo strany poisťovni. Ďakujem za akékoľvek rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Viazaný finančný agent - ukončenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.