Zavrieť

Porady

pri dodatočnom stavebnom konaní musím byť ako suseda pozvaná

suseda mala roky postavenú garáž bez stavebného povolenia s časti na mojom pozemku. ako som to zistila, požiadala som ju aby garáž odstránila a zároveň som písala na obecný úrad aby dali stavbu odstrániť. odpoveď som nedostala ani od susedy a ani od obecného úradu. teraz som sa dozvedel, že suseda si vec vybavila na obecnom úrade a garáž už má aj zakreslenú v katastri. Ako mám postupovať - nepotrebovala od mňa povolenie?
ja sa chystám starý dom zbúrať a postaviť nový. Lenže jedna stena tej garáže je zároveň stana môjho humna. ako sa dostanem k môjmu pozemku na ktorom stojí jej garáž? poraďte mi prosím. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    Ja by som požiadal stavebný úrad / obec o doklad, ktorým bola povolená / skolaudovaná stavba. Potom by som zvažil, že čo ďalej.

    CIMOM
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft A podľa výsledku - podať podnet vyššiemu stavebnému úradu - obecný stavebný úrad konal v rozpore so zákonom.
    A ešte niečo - zašli susedke výzvu, aby z tvojho pozemku odstránila stavbu, inak si to budeš riešiť súdnou cestou, alebo jej zašli návrh na nájomné za obsadený pozemok - a hoď jej tam "slušnú" sadzbu (samozrejme, asi nebude s tým súhlasiť - tak potom nastúpi možnosť vyššie - vypratanie pozemku a odstránenie stavby).
    Anna Štefanková TO aby odstránila stavbu som ju už vyzvala, ale neprišla žiadna odpoveď. Momentálne už nebýva v Čechách ako som sa dozvedela ale v Nemecku. sem chodí od jara do jesene a momentáne dom predáva
    Anna Štefanková ďakujem za radu, teraz som zistila že ten dom predáva ale či ho už predala neviem. Ale aj tak napíšen na obecný úrad ako ste mi radil
      zbaliť
    Peggynka 07.11.15 15:32 odstránil(a) z Porady

    pri dodatočnom stavebnom konaní musím byť ako suseda pozvaná

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.