Zavrieť

Porady

Bankový účet SZČO - výbery, pohyby, vklady a evidencia

Dobrý deň,

som SZČO, mám účet v banke a na ňom 0€ (začínam s podnikaním) a vediem si daňovú evidenciu.



1. Potrebujem vložiť na účet 10€, je to minimálny zostatok, ktorý banka vyžaduje. Musím vložených 10€ evidovať v daňovej evidencii? Ak áno - ako? Viem ako evidovať platby, jednoducho napíšem číslo faktúry, sumu atď. Čo v takomto príprade?


2. Chcem si z účtu vybrať. (otázka do budúcnosti) Niečom som už zarobil a chcem si teraz časť tejto sumy vybrať a utrácať. Musím tento krok evidovať v daňovej evidencii? Ak áno - ako?


Ďakujem za odpovede!

úprava: svoju odpoveď som už asi našiel, moja otázka bola hlúpa. V daňovej evidencii sa evidujú príjmy a výdavky, sklad a iné, pohyby na účtoch nikoho nezaujímajú.
Naposledy upravil majky8888 : 30.06.15 at 21:05
veronikasad Trošku ten tvoj záver doplním. V DE sa evidujú zdanitelné príjmy a výdavky, vrátane pohybov na bežnom účte. Vklad podnikatela a výber na osobnú spotrebu podnikatela takýmto pohybom nie je.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Bankový účet SZČO - výbery, pohyby, vklady a evidencia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.