Zavrieť

Porady

Faktúra patriaca do účt.roku 2014

Ahojte, dobry večer. Odoslaná faktúra patriaca do roku 12/2014 bola zaúčtovaná do 1/2015 hodnota 5 tis.. Tak isto náklady súvisice s faktúrou, cestovne 4tis. účtovať to všetko do r.2015? Je to daňové nedaňové?Ďakujem

Rok 2014 je uzavretý.

Faktúra bola vystavená 31.1.2015.
Naposledy upravil mrkva4 : 01.07.15 at 08:03
marjankaj Tak to sa dosť skoro pýtaš.
mrkva4 Ja som prevzala uct. v maji 2015
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Fa patrí do r.2014. rovnako aj náklady . Po doplnení, pre faktúru treba podať DDP. Samozrejme v prípade spoločnosti a PÚ.
    Naposledy upravil Tweety : 29.06.15 at 18:17
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mrkva4 Faktúra ale bola vystavená 31.1.2015
    marjankaj Tú skutočnosť ste zrejme zistili ešte pred podaním daňového priznania za rok 2014.
    Zákon o účtovníctve.
    § 3
    (1) Účtovná jednotka účtuje a vykazuje účtovné prípady v období, s ktorým časovo a vecne súvisia (ďalej len "účtovné obdobie"). Ak túto zásadu nemožno dodržať, účtovná jednotka ich zaúčtuje a vykáže v období, keď sa tieto skutočnosti zistili.
    Tweety mrkva4 nevadí, ale patrí do minulého roka ak ste platiteľmi dph, mali ste povinnosť fakturovať do 15 dní od dodania
    mrkva4 Ja viem, ale predo mnou, tam bola ina uct., ta to v pohode zauctovala do 1/2015. Ja som to teraz zistila, ked mi trebalo na zakl tejto fa zauctovat cest. naklady
    mrkva4 sme platitelia DPH, ale fa je zahranična a ide o dodane služby
    marjankaj Zaúčtovať do roku 2014. A pokiaľ ide o dph, tak asi treba opraviť súhrnný výkaz za rok 2014.
    mrkva4 ked som to zistila až teraz? citovala si zakon aj obdobia, že sa môže zaúčtovať do obdobia, ked sa zistila skutočnosť
    Mila123 teraz? zajtra ideš vyplácať cestovné????
    marjankaj Teraz si zistila, že ste vystavili faktúru 31.1.2015? To ste boli takí nacápaní, že si to nepamätáte? No neviem ako budete presvedčovať pri kontrole.
    mrkva4 mila cestovne bolo vyplatené formou zaloh na SC, cestak musim dorobit
    mrkva4 marjankaj ved uz som pisala,ze ja som nastupila do firmy v maji,samozrejme,ze som to zistila,az teraz,ked kontrolujem a dorabam vec
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Ak bola vystavená faktúra 31.1.2015, aký je na nej uvedený dátum dodania? predpokladám 31.12.2014 alebo skôr. (Inak ako by sa dá určiť, že faktúra patrí do roku 2014).
    Ak skutočne patrí do roku 2014, mala byť vystavená najneskôr 15.1.2015 (1. porušenie ZDPH), možno ide o neplatiteľa DPH, takže neriešme.

    Ak na základe preberacieho protokolu skutočne došlo k prevzatiu až v januári 2015, faktúra nutne nemusí patriť do roku 2014, tobôž, ked tam nie sú ani súvisiace náklady.

    AK je však jednoznačné tvoje zadanie, rozdiel N a V je zisk 1000 Eur, ktoré patria do roku 2014, takže účtovať síce môžeš v roku 2015, ale podať musíš D-DPPO.
    mrkva4 ahoj, dakujem za nazor o nieco vyssie sa zo mna smeju,kde som bola doteraz? Nastupila som v maji 2015, rok 2014 riesila jedna uct. r.2015 do apr. druha.
    Je v tom chaos,
    Su to dodane sluzby za 12/2014
    zauctovane su datumom 31.01.2015 predchadz.uct.
    j fa je nutne zauctovat vyplatene zalohy na SC douct. cestak
    marjankaj Kto sa z teba smeje? Tvrdili sme, že treba podať dodatočné daňové priznanie za rok 2014. Čo ti je na tom nejasné? Neriešim to z hľadiska, kedy si tam nastúpila. Ale z hľadiska firmy. Tá podáva daňové priznanie a platí daň.

    Faktúra patriaca do účt.roku 2014

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.