Zavrieť

Porady

Faktúra vystavená v roku 2014 uhradená v roku 2015 SZČO využívajúcou paušálne výdavky

Som SZČO a používam "paušálne výdavky". Do príjmov za rok 2014 do daňového priznania mám pripočítať aj príjmy za práce vykonané v roku 2014, vyfakturované v roku 2014, ale reálne uhradené až v roku 2015?

Pretože práve robím daňové priznanie a narazil som v ňom na políčko "pohľadávky", ktoré tam predtým nebývalo a má sa týkať práve daňovníka používajúceho výdavky percentom z príjmov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak podnikáš naďalej riešiš prímy, kt. si mal zaplatené v roku 2014, a vypisuješ zásoby a pohľadávky do tbl.
    Milosbb do políčka pohľadávky mám teda započítať faktúry vystavené v roku 2014, ale reálne uhradené v 2015?
    esterjuca DP za rok 2017:do pohladavok na zaciatku zdanovacieho obdobia sa zapisu pohladavky, ktore za rok 2016 boli v DP na konci zdanovacieho obdobia?

    Faktúra vystavená v roku 2014 uhradená v roku 2015 SZČO využívajúcou paušálne výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.