Zavrieť

Porady

Nakup laptopu v USA - Neplatca DPH

Zdravim,

som momentalne v USA a chcel by som si na firmu (sro - neplatca DPH) kupit laptop. Staci ked pouzijem firemnu katru a blok z pokladne? Alebo mi treba nejaku specialnu fakturu? Mozem si to potom cele hodit do nakladov?

Cena laptopu by bolo okolo $2300.

Vdaka,
Michal
3 komentárov     zbaliť
misoft Kua - to je čo za laptop? V prepočte cez 2000€ - to má telo z titanu a je pozlátený? Prečo nehľadáš tu na Slovensku? A keď k tomu pripočítaš DPH + clo - veď za toto malé auto kúpiš.

Holt - nevie čo s prachami - a bude sa ukazovať, že má laptop až hen - z Amériky.
Michal G Jo kupujem macbook pro, su aj drahsie. Robim grafiku cize na to potrebujes riaden stroj.

Ja som takto kupoval kedysi laptop este na zivnost a clo ani druhu dan som neplatil. Skor som sa pytal preto ze tusim nad nejakych 1000€ musi uz byt faktura na firmu a tu mi daju len blok z pokladne.

A dovod preco nie na slovensku je jednoduchy ze tu 2000€ na slovensku 2799€
misoft No ja som si furt myslel, že € na SK má hodnotu ako v De, It, Fr, Nl - teda 1€. A ono Sk euro je slabšie - no to je mi novinka. Kua - a ako to, že Kazisvet to nevie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Ešte sa ti to predrazi o clo a dph pri prichode do EU.

    Nakup laptopu v USA - Neplatca DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.