Zavrieť

Porady

Pri dohodnutí čistej mzdy medzi zamestnancom a zamestnávateľom berie do uvahy zamestnávateľ už aj daňový bonus?

Medzi zamestnancom a zamestnávateľom bola dohodnutá čistá mzda. V zmluve však bola uvedená vyska hrubej mzdy taka, z ktorej vypočítaná čistá mzda bola nizsia ako slubena, kedze zamestnávateľ tam uz zahrnul aj danovy bonus, s ktorým spolu cistá mzd vychádzala naozaj tak ako bolo dohodnuté. Je to korektné zo strany zamestnávateľa?
3 komentárov     zbaliť
Mila123 prečo si si uplatňoval DB ????
dz3 O uplatnenie db som zatial neziadal ale uctovnik ma pozna a vie ze v pedchadzajucom zamestnani som si db uplatnoval tak mi ho tam zahrnul
Dav Poďakuj účtovníkovi, že Ťa obral o mzdu, alebo požiadaj o úpravu mzdy na dohodnutú sumu. DB si predsa môže uplatňovať aj druhý rodič, alebo Ty v ročnom zúčtovaní alebo daňovom priznaní.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    DB nie je mzda. Na jeho nárok je potrebné splniť podmienky uvedené v § 33 Zákona o DzP.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dz3 Dakujem pekne. Podmienky DB splnam, ale nezda sa mi normalne dat mi cistu mzdu v dohodnutej vyske uz s bonusom vratane...
    Tweety obráť sa na zamestnávateľa
    dz3 Pytal som sa ho na to a on povedal ze mi tam zahrnul bonus. Teraz neviem ci to mam akceptovat ze to je v poriadku alebo sa ohradit, neviem ako to chodi
    dz3 Alebo sa mylim?
    J+K V zmluve je zrejme uvedené, že dostaneš čistú mzdu xxxx€, nemáš tam napísané čistú mzdu vrátane daň.bonusu, takže nie si povinný uplatniť si daňový bonus aby bola dohodnutá mzda dodržaná.

    Obráť sa na zamestnávateľa, že Ti nevyplatil dohodnutú mzdu.

    Nie je v moci zamestnávateľa donútiť Ťa poberať daňový bonus.

    Ten môže poberať manželka, prípadne si ho môžeš vyžiadať budúci rok sám od daňového úradu prostredníctvom daňového priznania
    veronikasad Nežiadaj zamestnávatela o DB a reklamuj, že nedodržiava mzdové podmienky dohodnuté v PZ. DB si uplatni v daňovom priznaní, ktoré si podáš sám do 31.3.2016
      zbaliť

    Pri dohodnutí čistej mzdy medzi zamestnancom a zamestnávateľom berie do uvahy zamestnávateľ už aj daňový bonus?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.