Zavrieť

Porady

Čo potrebujem k e-shopu?

Zdravím všetkých. Prosím Vás, poraďte mi, rozmýšľam nad e-shopom, no neviem, čo k tomu potrebujem. Čítala som na nete, že ponúkajú tvorbu e-shopu za cca 800,-eur, s tým, že mi dajú dodávateľov a že vraj to funguje akosi automaticky.Trochu sa toho obávam, nakoľko s tým nemám žiadne skúsenosti. Vopred ďakujem za každú radu. Ingrid.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    1nika je offline (nepripojený) 1nika

    1nika
    Jedna poznámka mi napadla k vyjadreniu, že to funguje automaticky: e-shop nefunguje nikdy automaticky v zmysle, že si tam nahádžete produkty a bude to fungovať rok bezo zmeny. E-shop je vec, ktorá si vyžaduje neustálu starostlivosť (úprava a pridávanie nových produktov, zmeny cien, odpovede na otázky k produktom atď...). To si treba uvedomiť pred začatím.
    Nerozumiem celkom, čo znamená, že "Vám dajú dodávateľov".
    Ja by som asi na to išla tak, že si vyhľadám na internete niekoho, kto tvorí weby a poradila sa s ním. Oslovila by som viacerých a potom si vybrala na základe komunikácie a toho, čo vie ponúknuť.
    Čo potrebujete je mať webhosting(kde budú dáta uložené) a doménu(je to v podstate názov stránky a to sa tiež musí kúpiť) (to Vám isto poradí človek, čo robí weby). + kvalitný produkt.

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Co potrebujete k eshopu? To iste, co k vojne: Peniaze, peniaze a peniaze
    A hlavne obozretnost, a nekupit si nieco za 800 EUR, co funguje same od seba. Perpeetum mobile este nikto nevymyslel
    Ale k veci:
    1. Potrebujete mat zivnost - nakup a predaj tovaru za ucelom dalsieho predaja. (rozhodnut sa, ci budete zivnost prevadzkovat ako fyzicka osoba SZCO, alebo ako pravnicka osoba (napr. sro)).
    2. Samotny webshop: registrovanu domenu, serverovy priestor, system webshopu - odporucam firmu, ktora sa tomu venuje, nie studenta z VS, ktory Vam to "da do kopy" za 200 EUR a potom bude problem cokolvek riesit.
    3. Tovar: Najdite si dodavatelov. Na porade Vam tiez poradia, kde su vhodne vekoobchody pre Vami predavanu komoditu.
    4. Dobreho uctovnika, ktory vie aj poradit a rozmysla pre Vas, za Vas
    5. Nezabudnite si splnit ostatne zakonne povinnosti! Napriklad registraciu informacneho sistemu e-shop na urade pre ochranu osobnych udajov...
    6. Reklamu. Vela reklamy. A este trocha reklamy. Nebudete nic predavat, kym Vam tam nezacnu chodit na shop ludia. A tych tam musite nejako nalakat...
    7. Nevzdat sa, ked na tom za prve tri mesiace nezbohatnete... Ako pise 1nika nizsie: eshopu sa treba venovat. A viac, nez by si to clovek na zaciatku myslel...
    Ak sa Vam zda byt moj prispevok miestami nemiestny, tak ma hadam ospravedlni, ze hovorim z vlastnej skusenosti

    Čo potrebujem k e-shopu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.