Zavrieť

Porady

položky vo fakture

Chcela som sa spýtať. Ak mi príde faktuta, de je pár tovarových položiek, ktoré analyticky rozčlenujem napr. do troch účtov, musím každú položku účtovať zvlášť, ak ich napr. päť patrí na jeden anal.účet?
Napr.
tyč 2m
konzola 3 ks
krúžok 20 ks.
Pre mňa je to všetko 501 001
Musím po položkách zaúčtovať alebo stačí zrátať sumy a všetko zaučtovať do jednej položky faktúry?
Lebo môj učt.program pri položkách chce množstvo,jednotkovú sumu a celk. sumu a v tom prípade asi nemôžem sumarizovať nič, ale krvopotne rozpisovať.Alebo dám 1 ks a súhrnnú cenu?
Ja totiž tieto položky nedavam ani na sklad,účtujem spôsobom B a sklad si robim v exceli, tak sa mi to zdá namáhave. Poradte mi prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    zaclony
    Chcela som sa spýtať. Ak mi príde faktuta, de je pár tovarových položiek, ktoré analyticky rozčlenujem napr. do troch účtov, musím každú položku účtovať zvlášť, ak ich napr. päť patrí na jeden anal.účet?
    Napr.
    tyč 2m
    konzola 3 ks
    krúžok 20 ks.
    Pre mňa je to všetko 501 001
    Musím po položkách zaúčtovať alebo stačí zrátať sumy a všetko zaučtovať do jednej položky faktúry?
    Lebo môj učt.program pri položkách chce množstvo,jednotkovú sumu a celk. sumu a v tom prípade asi nemôžem sumarizovať nič, ale krvopotne rozpisovať.Alebo dám 1 ks a súhrnnú cenu?
    Ja totiž tieto položky nedavam ani na sklad,účtujem spôsobom B a sklad si robim v exceli, tak sa mi to zdá namáhave. Poradte mi prosím
    Ja by som to bez problémov spočítala. Resp. ja to tak aj robím. V skladovej evidencii mám predsa zachytený počet kusov daného tovaru/materiálu. Na došlej fa je pre mňa dôležitá suma, nie kusy. Odoslaná fa je samozrejme o niečom inom, ale nie o tom je otázka.
    Takže robím tak: 1ks a súhrnná cena.
    Možno niekto niečo iné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.