Zavrieť

Porady

Ak si vytvorím živnosť, dohoda o zrážkach zo mzdy je platná?

Som momentálne zamestnaný a chcem prejsť na živnosť, len sa chcem opýtať či dohodu, ktorú som spísal ako zamestnanec je platná a koľko by mi mohli strhávať z príjmu: ďakujem
Naposledy upravil Dav : 09.07.15 at 08:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Na základe dohody o zrážkach zo mzdy nie je možné zrážať z fakturovanej sumy. Ale ak už je súdne rozhodnutie môže veriteľ dať pohľadávku na exekúciu a exekútor môže dať firme príkaz na začatie exekúcie prikázaním pohľadávky a v takom prípade firma celú fakturovanú sumu musí vyplatiť exekútorovi / veriteľovi.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janicko08 a ak mi strhávajú zo mzdy môžu to postúpiť na exekúciu?
    Jana Motyčková Kým je tam dlžná suma po splatnosti, môžu. Ak ale dostávajú sumu podľa odhody, nezvykne to veriteľ postupovať exekútorovi.
    Janicko08 ale to postupuje to sa stalo manželke a stalo aj mne ale ten exekučný príkaz súd zamietol..
    môže mi sťahovať na základe rozhodcovského súdu siahnuť na príjem zo živnosti ..??
    Janicko08 ale postupujú to exekútorovi, mne prišlo rozhodnutie, v ktorom súd zamieta exekúciu na môj majetok, moja manželka toľko šťastia nemala ..
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Áno aj nie. Áno, niečo si sa zaviazal splatiť v určitej výške, v určenom čase a v určitej výške. Nie, lebo na základe Dohody o zrážkach zo mzdy nemôžu vykonávať vzájomný zápočet medzi Tebou (faktúra) a nimi (záväzok).Treba spísať inú dohodu o splátkach, alebo dať súhlas so vzájomným zápočtom faktúry a záväzku. Živnostník nie je zamestnanec. Splátky sú vo výške podľa dohody, alebo podľa exekučného poriadku.
    Janicko08 A ak už prebehol rozhodcovský súd na základe , ktorého mi je strhávané zo mzdy? môže to nejako ovplyvniť môj príjem ?

    Ak si vytvorím živnosť, dohoda o zrážkach zo mzdy je platná?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.