Zavrieť

Porady

účet 588

Ahojte, môže sa v RO ešte používať účet 588, keďže sa opatrením MF zrušil? A ako vlastne účtovať predpis odvodu príjmov zriaďovateľovi? - doteraz keď prišli peniaze na príjmový účet za naše rôzne služby, na tie sumy som priebežne v mesiaci účtovala 588/351
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Irona je offline (nepripojený) Irona

    Irona
    Ktorým opatrením MF SR sa zrušil účet 588? Pozerám opatrenie z 10.12.2014 č. MF/21231/2014-31, tým účet zrušený nebol. Naviac, v marci tohto roka som bola na školení k účtovníctvu a rozpočtovníctvu pre RO/PO zriadené obcou/VÚC v roku 2015, ale o žiadnej takejto zmene nepadlo ani slovko.
    hanelle Jaaaj, už nič, všetko dobre.....ja som pozrela opatrenie MF/23635/2014-74...a to je pre podnikateľov účt.v podvojnom účtovníctve. Mám už vytlačené postupy pre rok 2015 pre RO zo stranky MF a je to v poriadku. Zbytočná moja panika, ospravedlňujem sa :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.