Zavrieť

Porady

finančný agent - zdaňovanie, zdravotné a sociálne odvody

Dobrý deň,
mám takú otázočku. Kamarát pracuje riadne v plnohodnotnom pracovnom pomere. Firma za neho odvádza zdravotné, sociálne, všetko. Popri tejto práci si našiel prácu finančného agenta v jednej spoločnosti poskytujúcej pôžičky. Dostal nejaké ičo, vôbec neviem ako to funguje u týchto agentov. Potrebuje sa registrovať aj na DU? Dostať nejaké číslo? Aj v sociálnej a zdravotnej napriek tomu že tam za neho odvádza firma z riadneho pracovného pomeru? Mal by odvádzať viac? Ešte tam nepracuje celý rok ale budúci rok si môže uplatniť k tomuto príjmu preukázateľné výdavky? resp. paušál? Poraďte mi prosím Vás. Ďakujem.
avalik Co si si uz k tvojim otazkam nastudovala? vyhladavanie na porade alebo na googli nefunguje?.... v profile mas, danovy poradca - danovy referent ... to vazne?
Siaad tejto problematike som sa nikdy nevenovala a tu na porade som k tomu nič konkrétne nenašla a hľadala som rôznymi spôsobmi. Bola by som rada keby mi poradí niekto kto má s touto problematikou skúsenosť a vie o čom hovorí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Siaad To znamená ide sa registrovať na DÚ, dostane DIČ. A čo so zdravotným poistením? bude mu dopočítané po ročnom zúčtovaní? resp. navýšené? a tak isto aj odvody do sociálnej poisťovne?
    Katy a R neviem, či tieto otázky myslíš vážne - alebo si srandu robíš (podľa profilu)? Ja len ako amatér - má registračné a ohlasovacie povinnosti a odvody sa predsa platia podľa príjmu ... v ZP si môže zatiaľ dať nulové PREDDAVKY ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zdaj do google "súbeh zamestnania a živnosti 2015" máš tam množstvo tém a zodpovedané všetky tvoje otázky, týkajúce sa odvodov.

    Spracovanie účtovníctva a daňového priznania, ak túto problematiku neovládaš ty alebo kamarát sám, zverte do rúk účtovníka.
    Siaad ďakujem

    finančný agent - zdaňovanie, zdravotné a sociálne odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.