Zavrieť

Porady

Nakonfigurovanie routru

Ahojte, potreboval by som pomôcť s nakonfigurovaním routru. Pred 3 rokmi som si kupil router k modemu čo som mal aby som sa mohol pripojiť na wifi. Asi pred mesiacom sa mi modem pokazil tak som kupil novy modem. Internet cez pc mi ide, ale cez notebook sa nemôžem pripojiť k sieti na internet, aj keď mi ju ukazuje. Router mám Zyxel NBG-416N. Skušal som prepojiť pc s routrom a zadať ip adresu 192.168.1.1 no nezobrazilo mi nič. Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miselito je offline (nepripojený) miselito

    miselito
    skus napojit PC priamo KABLOM na router. a zadaj jednu z IP adries
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška fúúúúúúúúúha
    miselito zle som si to precital.myslel som ze sa skusal spojit cez WiFi..
    Ing. Ľubomír Janoška práve že si možno uhádol, mňa to nenapadlo
    preto som ťa opluskoval
    Patrik Kušnír tak som skušal zadať ip adresy a nejde to, nezobrazi mi nič
      zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška
    Keď sa Vám router Zyxel NBG-416N nehlási na adrese 192.168.1.1, tak je zrejme nefunkčný. Diagnostiku môžete začať od otázky, či po zapnutí svieti prvá a predposledná LEDka na routri.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška PS - PC a router musia byť prepojené priamym káblom, nie obráteným.
    misoft Nuž.... rada dobrá, ale nie celkom úplná. Okrem 192.168.1.1 - skúšať 192.168.0.1 alebo 192.168.1.0 - niektorá IP adresa to z nich bude.
    Ing. Ľubomír Janoška mal som tento router, adresa sedí, mám ju ešte v bookmarkoch
    Ľ.
    misoft Nuž - ja mám TP link a píšu 192.168.1.1 a ja sa tam dostanem s xxx.xxx.0.1 - záleží od typu a niekedy i od roka výroby...
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ahojte, potreboval by som pomôcť s nakonfigurovaním routru. Pred 3 rokmi som si kupil router k modemu čo som mal aby som sa mohol pripojiť na wifi. Asi pred mesiacom sa mi modem pokazil tak som kupil novy modem. Internet cez pc mi ide, ale cez notebook sa nemôžem pripojiť k sieti na internet, aj keď mi ju ukazuje. Router mám Zyxel NBG-416N. Skušal som prepojiť pc s routrom a zadať ip adresu 192.168.1.1 no nezobrazilo mi nič. Ďakujem za pomoc
    A čo takto nastaviť WiFi adaptér v NB, aby prijal IP adresu a DNS server, ktoré ponúka router?
    Snímok 002.jpg  

    Nakonfigurovanie routru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.