Zavrieť

Porady

vodic vnutrostatnej nakladnej dopravy vs. stravne nahrady

Pokial vodic vykonava v zmysle pracovnej zmluvy pravidelnu nakladnu dopravu (nad 3,5t)v ramci SR smer BA-ZA a spat (pri jednej jazde ma 9 hodinovu pracovnu dobu) moze pozadaovat stravne nahrady (diety) resp. zamestnavatel mu ich musi preplacat, pokial sa nejedna o pracovnu/sluzobnu cestu? Alebo v tomto pripade ma narok len na spravne listky v zmysle zakonnika prace? Dakujem
Naposledy upravil Dav : 17.07.15 at 03:07
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzanka00 dakujem .... a vedeli by ste mi poradit, ako co najlepsie do pracovnej zmluvy zakomponovat v takomto pripade miesto vykonu prace, aby teda zamestnanec mal narok len na stravny listok a nie na diety (aby to nebolo myslene ako pracovna cesta)? Dakujem
    juzek691 Miesto výkonu práce: Slovensko
    zuzanka00 dakujem
    Tweety Juzek, nie je to správne.
    juzek691 lebo?
    Tweety §43 ZP
    ivka70 Miesto vykonu prace: Slovensko, nie je v sulade so Zakonnikom prace. Miesto vykonu prace musi byt urcene presne (ako obec, cast obce a pod.)
      zbaliť

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Nech na to pozerám z ktorjekoľvek strany, vždy mi vychádza, že jeho pracovisko je sídlo firmy a každá jazda je pracovnou cestou. Nie je možné určiť miesto výkonu prace Slovensko, ako radil juzek691, lebo to nie je v súlade so zákonníkom práce. O určení výkonu práce som písal tu:

    http://www.porada.sk/t75220-miesto-v...tml#post667428

    vodic vnutrostatnej nakladnej dopravy vs. stravne nahrady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.