Zavrieť

Porady

Platenie odvodov pri príjmoch podľa § 6 odst, 2 písmeno a (vytvorenie diela)

Dobrý deň, mám platiť odvody do sociálej a zdravotnej poisťovne keď mám príjem
len podľa § 6 odst, 2 písmeno a (vytvorenie diela). Príjem bol v roku 2014 v úhrne vyšší ako 5000 eur, ale jeho časť som zdaňoval v daňovom priznaní (2500 eur) a druhá časť bola zdaňovaná zrážkovou daňou (3000 eur)? Ďakujem
Mila123 máš DIČ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    To, čo sa zdaňuje zrážkovou daňou odvodom nepodlieha. Keďže zdaniteľný príjem bol nižší ako hranica pre platenie poistného do SP, poistné do SP sa neplatí, Zdravotné sa platiť bude, vyčísli to ZP v rzzp - na základe podaného daňového priznania. Pri vykonávaní tejto činnosti (z ktorej máš príjem, ktorý ide do DP §6 ods. 2 a)) máš byť ako szčo prihlásený v ZP. Platenie preddavkov a výška preddavkov do ZP je závislá od toho, či si zamestnaný alebo poistenec štátu.
    Mila123 - už to nezávisí od toho, či má alebo nemá DIČ. Ale DIČ má mať.
    EKO-HAUS Ďakujem veľmi pekne, presne takto som to myslel aj ja, len som si to potreboval potvrdiť. Ešte raz ďakujem. Pekný deň.

    Platenie odvodov pri príjmoch podľa § 6 odst, 2 písmeno a (vytvorenie diela)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.