Zavrieť

Porady

Stavebná firma

Prosím o radu v skratke.
Ako sa účtuje v PU stavebná firma?
Nakúpi sa mat.(tehla, stierka atď )a stavia sa dom pre zákazníka.
Žiadny sklad,že?
zaúčtujem materiál(náklad), následne po dokončení stavby tržby(výnos) a hotovo?
Asi si to chcem max.zjednodušiť.
Prijmem ten najjednoduhší spôsob.
Prosím poraďte je to dosť súrne.
Dík.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Myslím si , že bez skladu to nebude dobré, veĎ SI NIEčO NAKúPIš VO VEľKOM A POTOM TO POSTUPNE DáVAš/VYSKLADŇUJEš/ do spotreby.
    Samozrejme pokiaľ kúpiš 20 kg. cemetu a hneď ho spotrebuješ tak rovno do nákladov, ale inak jednoznačne sklad.

    kikoza je offline (nepripojený) kikoza

    kikoza
    Aj my sme to chceli čo najjednoduchšie. Lenže potom prišla daň.kontrola a bola pokuta. Materiál sme kupovali len vtedy,keď ho bolo treba na stavby. Stavieb bolo viac. Sklad samozrejme žiadny. Teraz to robíme tak,že fa prijmeme cez sklad,urobíme príjemku a hneď takú istú výdajku s tým,že na výdajke je určená zákazka,pre ktorú materiál bol určený.
    Radšej ale počkaj na viac názorov.

    renocka99 je offline (nepripojený) renocka99

    renocka99
    Majitelia by to chceli tak, aby sa nakupoval materiál na tzv.otvorenú faktúru u dodavateľa t.j. čo sa nespotrebuje sa vráti a potom až vystaví dodavateľ faktúru. Potom vystavíme faktúru, kde presne rozpíšeme spotrebovaný mat. podľa FD od dodávateľa + práca a máme to v suchu.
    A na konci roka by sme nemali žiadne zostatky na 112.
    Išlo by to takto?
    Ďakujem.

    Alllena je offline (nepripojený) Alllena

    Alllena
    renocka99
    Majitelia by to chceli tak, aby sa nakupoval materiál na tzv.otvorenú faktúru u dodavateľa t.j. čo sa nespotrebuje sa vráti a potom až vystaví dodavateľ faktúru. Potom vystavíme faktúru, kde presne rozpíšeme spotrebovaný mat. podľa FD od dodávateľa + práca a máme to v suchu.
    A na konci roka by sme nemali žiadne zostatky na 112.
    Išlo by to takto?
    Ďakujem.
    neviem čo to znamená otvorená fa ,ale na základe čoho budeš mesačne učtovať 5 ,čo s DPH ak nebudeš mať doklady predpokladám,že dom nepostaviate do mesiaca . Prikláňam sa k názoru že účtovať cez 112 a výdajka materialu na určenú zakázku teba dom .

    renocka99 je offline (nepripojený) renocka99

    renocka99
    Alllena
    neviem čo to znamená otvorená fa ,ale na základe čoho budeš mesačne učtovať 5 ,čo s DPH ak nebudeš mať doklady predpokladám,že dom nepostaviate do mesiaca . Prikláňam sa k názoru že účtovať cez 112 a výdajka materialu na určenú zakázku teba dom .

    Tá otvorená fa znamená, že firma dodá materiál a ten čo sa nespotrebuje vrátime a až potom vystavia faktúru. Toto platí samozrejme na krátkodobé zákazky (rekonštrukcia kúpelne v paneláku) ale to ma nenapadlo, čo s tým, keď to bude napr. na prelome mesiacov že ako DPH.
    Oni nám tú otvorenú faktúru navrhli, lebo sa im nechce robiť dobropisy a majiteľom to vyhovuje, lebo nekúpia materiál navyše (na sklad) lebo sklad nemáme.
    No proste je to hrúza. Mám v tom halušku. Fakt neviem ako si to mám usporiadať v mojej hlave. Budú špekulovať, kým ma nevytočia a nezbalím im veci a zbohom.
    Firiem je veľa, ktoré sa mi núkajú, ale ja si samozrejme musím vybrať známych, s ktorými sa robí najhoršie.

    Budem účtovať 501 spôsobom B. Dúfam, že to bude O.K. a s nimi sa dohodnem, nech robia faktúru tak ako treba.
    A žiadne stavby dlhodobé neplánujú. To trepali.Zaoberajú sa montážou kazetových stropov a rekonštrukcie bytov.
    Dík R.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.