Zavrieť

Porady

MRP-uctovanie (nova firma)

Ahojte,

som zaciatocnik, asi tyzden sa "stouram" v tom programe a citam a citam. Drzte palce a ak nie, budem vas bombardovat otazkami.

Jednu uz aj mam: firma vznikla koncom aprila. 200000 SK bolo vlozenych do pokladne. Doteraz nemala az tak toho vela, teda len nejake vydavky (PHM, telefon,kancelarske veci, zalozenie podnikatelskeho uctu, prijata fa). Zatial nik nezauctoval ani ciarku. Chcem sa spytat, ci je mozne teraz (v mesiaci jun) zauctovat aj vydavky z aprila a maja. Co s vydavkami, ktore vznikli pred vznikom firmy (popltaky, kolky...). Prijatu fakturu mam uz na mesiac jun.

Pls, urcite mate nejake napady.

Dakujem a pekny den.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ešte napíš či máš verziu Win alebo Dos?
    Vieš zaúčtovať aj starším dátumom z roku 2005.
    Kľudne bombarduj, je tu nás dosť čo pracujú s MRP. Ale napíš konkrétnejšie.

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    ja som uctovala vydavky s firmou ako prve, kolky atd atd... aj ked bol datum skorej. napr. my sme kupili firmu vlani v maji, nahadzovala som v juny a dala som tam aj tie majove. vtedy sme neboli platcami a vlastne vtedy to je jedno. nahod si pociatocne stavy, uhradu ZI atd atd... a mas to. a v MRP sa da ist spatne, cize aj ked je uz jun, zacni pekne aprilom a tak, aby si v tom nemala bordel. najma dbaj na casove useky.

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    Ahoj, účtuješ podľa dátumu na bločku, tak je jedno kedy sa dostaneš k účtovaniu ako takom.Alebo si už účtovala mesiace apríl a máj a teraz chceš ešte nejaké doúčtovávať? Trochu nerozumiem. A počiatočné výdavky môžeš tiež zaúčtovať. Veď sú to tvoje zriaďovacie náklady.

    chuda06 je offline (nepripojený) chuda06

    chuda06
    mam verziu WIN. Sorry, nejak som zabudla napisat.

    Dnes v noci idem prelistovat manual, co k tomu bol. Uff, tesim sa. Otazky budu, nebojte sa.

    O ucte co to viem, je to vsak take lavicove, sibenice MD a D a podme. S programom nemam skusenosti a zda sa mi to ako dzungla.

    Uz som rozmyslala, ze sa vzdam a podporim papierensky priemysel a budem to robit rucne...

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Doklady - peňažný dennik musí sa viesť chronologický, čiže je potrebne ho naúčtovať spätne od apríla aj výdavky, ktoré vznikli pred založením firmy. Tieto výdavky, ja by som naučtovala od apríla.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ešte teraz ma napadlo, JU alebo PU?. Ale asi PU. Ináč MRP je v pohode, lepši ako papierovanie sa ručne.
    Ten manuál sa Ti bude zdať dosť zložito popísaný, ale máš tu Poradu.

    chuda06 je offline (nepripojený) chuda06

    chuda06
    Alex1: nie uctovanie nebolo nic, preto sa pytam, ze uz je jun a nic nie je este uctovane.

    A ked budem chcem douctovavat, bude to problem? Asi po uzavreti mesiaca v programe hej. ???

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Neuzatváraš v MRP mesiac. Iba rok.
    Ale radšej začni od apríla, aby si potom neprečíslovavla doklady a denník.

    chuda06 je offline (nepripojený) chuda06

    chuda06
    Hej LeniK, PU. No musim sa dostat nejak do toho, dennik a tak, hlavne mat v tom jasne, a s pokojom dalej zajdes.

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    ja robím v DOS-e a tám to nie je problém. Pravdepodobne ani vo WIN nebude problém doučtovať straré doklady. Čo poznám účtovnícke programy už sa do tá. Aspon tie, na ktorých robím ja.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Na všetko časom dojdeš. Na prvý pohľad sa to zdá zložité, ale všetko sa dá zvládnuť keď človek chce a má záujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.