Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce a evidencia na Úrade práce

Dobrý deň, som študentom VŠ a v najbližších dňoch plánujem prerušenie štúdia. Zároveň pracujem na dohodu o vykonaní práce (nie brigádnickú, nakoľko mám 26 rokov), kde zarobím viac ako je stanovená suma 148,57 e za mesiac. Chcel by som sa spýtať či sa mám zaevidovať na Úrade práce a aké zmeny nastanú pre mňa a zamestnávateľa po skončení štúdia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ako uchádzač o zamestnanie nemôžeš zarobiť viac ako 148,57€ mesačne, vyradia ťa z evidencie a budeš si musieť doplatiť zdr.poistenie ako samoplatitel.

    Ak tvoj príjem z dohody je vyšší, evidencia na UP je zbytočná. Keďže po ukončení štúdia už nebudeš v zdr.poisťovni poistencom štátu, treba sa dohodnúť so zamestnávatelom na rovnomernom rozvrhnutí pracovného času počas dohody (každý pracovný deň), lebo za dni keď nebudeš pracovať (okrem víkendov) si budeš musieť mesačne doplácať zdr.poistenie ako samoplatitel.
    Povinnosťou zamestnávatela je tieto neodpracované dni nahlásiť spolu s mesačným výkazom
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    warheart Ak mám v zmluve uvedené že pracujem pondelok až piatok, zdravotné poistenie sa nedopláca, aj keď mám reálne voľno v pondelok alebo sa práca nevykonáva z iných príčin?
    veronikasad Nie je dôležité čo máš v Dohode (zmluvu si asi nepodpisoval), ale ako zamestnávatel smenu zaevidoval v dochádzke. Ak nahlási do ZP že si nepracoval, bez ohladu na výšku vymer.základu za daný mesiac za tento deň budeš doplácať ako samoplatitel.
    warheart A v prípade ak mám podpísanú zmluvu, mení sa niečo?
    veronikasad Ak ide o pracovnú zmluvu s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom, nič nedoplácaš. Ale t musí byť uvedené v pracovnej zmluve, ktoré dni v týždni budeš pracovať, alebo ak ide o nepravidelný výkon, tak firma zostavuje pracovný kalendár.
      zbaliť

    Dohoda o vykonaní práce a evidencia na Úrade práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.